Трамп починає війну з соціальними мережами

Президент США має намір прикрутити гайки в інтернет-просторі

Після конфлікту з Twitter, коли той помітив як фейковий пост Дональда Трампа, президент США має намір видати спеціальний указ про соцмережі.

Бий своїх, щоб чужі боялися

Що буде в підготовлюваному документі, поки невідомо, але раніше Трамп пригрозив ввести регулювання соцмереж або навіть закрити їх після того, як Twitter зробив зауваження до його посту. Наприклад, в одному з останніх повідомлень президент написав, що соціальні мережі можуть негативно позначитися на передвиборчій кампанії в США, тому що вони “повністю заглушають голоси консерваторів”.

Хоча Трамп і звинувачує зараз Twitter в спробах втрутитися у виборчу кампанію, він сам вибрав цю соціальну мережу в якості ключового майданчику для власних заяв. Для нього Twitter є основним інструментом прямої комунікації й пропаганди. Завдяки мікроблогу Трампа Вашингтон отримує швидку реакцію від іноземних урядів, які читають твіти американського лідера. Ця платформа була обрана для формування такого інституту, як публічна дипломатія.

Але це вже не перша сутичка Трампа з Twitter. Торік соціальна мережа видалила пост американського президента за порушення авторських прав. Тоді у двохвилинному промо-відеоролику була незаконно використано музику з фільму про Бетмена. “Темний лицар повертається”. Твіт був видалений, проте його встигли переглянути більше мільйона осіб. Тоді Трамп промовчав.

Вороги всюди

Крім Twitter, у Трампа не склалися стосунки ні зі ЗМІ, ні з іншими соціальними мережами. Американський лідер критикував багато засобів масової інформації, а також соціальні мережі за домінування в них точки зору, що відрізняється від точки зору Республіканської партії США.

Наприклад, він звинувачував Марка Цукерберга в тому, що Фейсбук працює проти нього. “Facebook завжди був проти Трампа. Соцмережі завжди були проти Трампа, тому фейк-новини, New York Times, Washington Post були проти Трампа. Збіг?” – написав раніше в своєму Twitter президент США.

Водночас мільярдер Джордж Сорос звинуватив Facebook у змові з Трампом. За словами бізнесмена, соціальна мережа і американський лідер давно “співпрацюють” між собою, щоб забезпечити останньому перемогу на президентських виборах. А буквально тиждень тому Трамп заявив, що соціальні мережі займаються обслуговуванням “радикально лівих” політиків: “Радикальні ліві повністю контролюють Facebook, Instagram, Twitter і Google. Адміністрація працює над виправленням цієї незаконної ситуації”.

Представники IT-галузі також не плекають великих симпатій до Трампа. Для них він – представник традиційного американського бізнесу, важкої промисловості, військово-промислового комплексу, таких індустрій, які характерні для Америки 1960-1970-х років, і він далекий від цифрової економіки. Великі IT-компанії традиційно більше тяжіють до транснаціональної фінансової еліти та глобалістської Демпартії, ніж до консервативного республіканця Трампа.

Читайте также:   Джо Байден підписав указ про захист права американок на аборт

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
1 Комментарий

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *