Макрон за три місяці до виборів зберігає найвищий рейтинг у Франції

Чинний президент Франції Еммануель Макрон зберігає лідерство у президентських перегонах за три місяці до дати голосування.

Він випереджає своїх найближчих конкуренток на 10 процентних пунктів, пише RFI з посиланням на результати опитування, яке проводилося 14-17 січня групою Ipsos-Sopra Steria.

Якби перший тур виборів пройшов найближчої неділі, то чинний французький президент отримав би 25% голосів виборців. Його найближчі конкурентки – лідер «Національного об’єднання» Марін Ле Пен та кандидат від правих «Республіканців» Валері Пекрес набрали по 15,5% голосів кожна.

У другому турі, за даними того ж таки опитування, Макрон переміг би Марін Ле Пен з результатом 57% проти 43% голосів. У разі виходу до другого туру представниці «Республіканців» чинний президент міг би розраховувати на 54% голосів проти 46% у Пекрес.

Читайте также:   Украина вошла в ТОП-3 самых дешевых стран

Ще один учасник президентських перегонів, крайній правий публіцист Ерік Земмур поки що має підтримку лише 13% виборців і посідає четверте місце у рейтингу претендентів на президентське крісло.

Політики лівого спрямування мають мало шансів на вихід у другий тур. За лідера крайньої лівої «Непокірної Франції» Жан-Люка Меланшона готові проголосувати 8% виборців, кандидат від «зелених» Яннік Жадо отримав би лише 7% голосів, колишній міністр юстиції Крістіан Тобіра — 5%, а голова Парижа Анн Ідальго — 3,5. % голосів виборців.

Перший тур президентських виборів відбудеться у Франції 10 квітня. Якщо під час голосування жоден із кандидатів не набере більше 50% голосів, то другий тур виборів відбудеться за два тижні — 24 квітня. Про намір брати участь у виборах вже заявили 14 кандидатів. Чинний глава держави Еммануель Макрон ще офіційно не оголосив про свою кандидатуру.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 1236

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *