Туризм vs коронавірус: Що буде з подорожами в цьому сезоні

Травневі свята на ізоляції ми якось пережили, а що далі?

В Євросоюзі відкривати кордони не поспішають. Заборона, яка діяла до 15 травня, вже продовжили на місяць. Зараз він діє до 22 червня (подальші зміни будуть вводитися з урахуванням епідеміологічної ситуації). Відкриття кордонів планують вводити поетапно. Першими подорожувати зможуть громадяни ЄС. Всім іншим доведеться чекати, можливо навіть до кінця року.

Франція в плані туризму залишається найсуворішою. Навіть внутрішній туризм в країні під великим питанням. The Guardian пише, що влада рекомендує французам утриматися від поїздок далі, ніж в радіусі 100 кілометрів, навіть зараз. Президент відомчого комітету з туризму Сільві Шевальє повідомила, що не варто розраховувати на те, що іноземці зможуть відвідати Францію в 2020 році. Вся надія залишається на 2021-й.

Канарські острови не відкриються для іноземних туристів раніше жовтня, листопада або навіть грудня цього року. Так заявив президент Анхель Віктор Торрес іспанської щоденній газеті El Mundo.

У Португалії також налаштовані песимістично з приводу літнього сезону. Глава туризму в регіоні Алгарве в коментарі Bloomberg сказав, що вони не розраховують приймати туристів раніше квітня наступного року.

В Італії прогнози оптимістичніші, хоча не для українських громадян. У країні планують почати приймати туристів з країн ЄС вже в липні або серпні, що стосується інших – поки незрозуміло.

Міністр туризму Греції також має намір почати туристичний сезон в липні, проте чи вдасться це – до кінця невідомо, уряд поки це рішення не підтвердив.

На Кіпрі, де не було масштабних спалахів коронавіруса, розраховують почати туристичний сезон (хоч і з обмеженнями) в липні. Внутрішній туризм приносить всього 6% доходів від всієї галузі, тому якщо подорожі не поновлять, то, за підрахунками Financial Mirror, Кіпр втратить в цьому році 1,5 мільярда євро. Міністерство вже розробляє програми заохочення місцевого туризму і веде переговори з іншими країнами. Поки мова йде про Німеччину, Швейцарію, Австрію, країни Північної Європи, Грецію, Ізраїль та Нідерланди. Основні туристичні потоки на Кіпрі – з Росії і Великобританії. Однак про них поки говорити рано через високу кількість зареєстрованих випадків COVID-19 на території цих країн.

Хоча в Туреччині вже понад 136 тисяч випадків коронавіруса, в країні не планують відмовлятися від туристів. Міністерство туризму, очолюване Мехметом Нурі Ерсоя, розробило спеціальну систему сертифікації готелів та туристичних об’єктів, що підтверджує їх безпеку. 

Сертифікація, про яку говорить Ерсой, включає дезінфекцію всіх транспортних засобів, аеропортів, ресторанів, готелів та історичних об’єктів, а також дотримання всіх інших запобіжних заходів, включаючи масковий режим, температурні скрінінги й соціальне дистанціювання. Також всі співробітники повинні пройти тренінги про роботу в умовах пандемії та отримати “імунологічний паспорт” (він же буде необхідний і іноземним туристам).

У Грузії до 22 травня оголошено надзвичайний стан. Але вже з 15 червня країна планує відновити внутрішній туризм, а з 1 липня готується приймати іноземних туристів. До того моменту поетапно буде відновлюватися повітряне сполучення. Для іноземних туристів планують створити спеціальні “коридори безпеки на сухопутних кордонах з сусідніми країнами”, такі ж “коридори безпеки” хочуть встановити з країнами, цікавими для Грузії з точки зору туризму. Які саме країни мав на увазі прем’єр-міністр Грузії, не уточнюється, але, за його словами, переговори вже йдуть.

Литва, Латвія та Естонія з 15 травня відкривають внутрішні кордони. Це означає, що громадяни цих трьох країн можуть вільно подорожувати один до одного. А ось іноземним громадянам доведеться пройти двотижневу ізоляцію після прибуття в країну.

Коли зможуть подорожувати громадяни України, поки теж невідомо. З 11 травня карантинні заходи пом’якшуються, але про відновлення транспортного пересування навіть всередині країни поки що не йдеться. Раніше в інтерв’ю українській редакції Бі-бі-сі міністр інфраструктури Владислав Криклій говорив про те, що планувати відпочинок українцям слід не раніше другої половини літа (це оптимістичний прогноз, в разі якщо епідеміологічна ситуація в країні це дозволить). При цьому міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що відновити міжнародне авіасполучення влітку не вдасться, в планах поки тільки внутрішні авіарейси.

Читайте также:   19-й сезон Odessa Fashion Day

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.