Apple і Google представили першу версію технології для відстеження контактів хворих на COVID-19

На початку квітня Apple і Google оголосили про партнерство з метою створення технології на базі Bluetooth LE для відстеження контактів хворих на COVID-19 (потенційно вона може стати ефективним інструментом для стримування поширення захворювання). Два тижні тому розробникам додатків розіслали приклади коду і зразки UI спільної системи, а вчора відбувся офіційний запуск першої версії платформи.

Призначення платформи – своєчасне попередження про близькі контакти з хворими на COVID-19 (через Bluetooth фіксуються випадки близької взаємодії телефонів). Як уже неодноразово повідомлялося, всі дані, які збираються в рамках проєкту, будуть анонімізовані. Крім того, в рамках проєкту компанії заборонили передачу даних про місцеперебування користувачів, а також строго обмежили коло організацій, що мають доступ до платформи. Тобто, за приватність можна не хвилюватися (ніби як).

Apple і Google відкрили доступ до платформи органам охорони здоров’я трьох штатів США (Алабами, Північної Дакоти та Південної Кароліни) та 22 країн. І тепер вони зможуть скористатися перевагами технології, запровадивши її підтримку як в нових, так і в існуючих програмах. Творці очікують, що в найближчі тижні до ініціативи приєднається ще більше країн.

Для Android і iOS вже вийшли відповідні оновлення, що активують технологію. Таким чином, Apple і Google знадобилося трохи більше як місяць, щоб запустити сервіс.

Мабуть, зараз головне питання полягає в тому, наскільки широким виявиться прийняття додатків, що використовують цю технологію, користувачами. Саме цей фактор визначає успіх і ефективність інструменту. Але тут треба зазначити, що випуск API і інтеграція технології в офіційні додатки організацій охорони здоров’я лише перший з двох етапів. Тепер Apple і Google приступлять до другого, який передбачає інтеграцію функціональності безпосередньо в операційні системи iOS і Android, після чого завантажувати окремі додатки не потрібно.

На торішній конференції розробників I/O 2019 компанія Google говорила, що в усьому світі налічується понад 2,5 млрд активних пристроїв з Android. Що ж стосується iOS, компанія Apple в останній раз ділилася статистикою в січні цього року – тоді говорилося про 1,5 млрд активних пристроїв iOS по всьому світу.

Тим часом кількість хворих COVID-19 в світі перевищила п’ять мільйонів осіб: від ускладнень, викликаних інфекцією, в цілому вже померли 328 тис. осіб по всьому світу, одужали майже 1,9 мільйона осіб, лідером за кількістю заражень залишається США (понад 1,5 млн осіб), на другому місці знаходиться Росія (понад 308 тис.), а третє місце займає Бразилія (понад 290 тис.). В Україні за останню добу зафіксовано 476 нових випадків; з початку епідемії у нас офіційно зареєстровано 19 706 випадків зараження COVID-19, з них 6 227 одужали, а 579 – померли.

Читайте также:   Что робот София рассказала об Украине?

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.