В умовах пандемії COVID-19 компанія Microsoft змогла помітно наростити дохід і прибуток

Корпорація Microsoft опублікувала звіт про результати роботи в четвертому кварталі фінансового 2020 року, який завершився 30 червня календарного 2020 року. Попри зниження економічної активності через пандемію коронавірусної інфекції COVID-19, минулий квартал можна назвати успішним для Microsoft, дохід і прибуток компанії виявився вищим за очікування аналітиків. Можна навіть сказати, що коронавірус сприятливо вплинув на показники деяких підрозділів Microsoft, оскільки в умовах карантину люди змушені були працювати віддалено, проводити відеоконференції, шукати додаткові розваги.

Протягом четвертого кварталу фінансового 2020 року корпорація Microsoft отримала сукупний дохід в сумі $38,0 млрд, що на 13% більше показника аналогічного періоду попереднього року. В основному успіхи демонструвало напрямок бізнесу, пов’язаний з хмарними сервісами. Також зафіксовано істотне зростання доходів в сегментах Surface і Xbox.

Читайте также:   Середньостатистичні американці все більше тратять на відеоігри

Так, напрямок Intelligent Cloud отримав дохід у сумі $13,4 млрд, приріст у порівнянні з четвертим кварталом фінансового 2019 року склав 17%. При цьому платформа Microsoft Azure продемонструвала зростання на 50%. Дохід від напрямків Surface і Xbox, звичайно, не такий великий, як від напрямків Office або Windows. Проте, вони демонструють істотний приріст доходів. Зокрема, доходи сегмента Surface виросли на 30% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, а дохід від «контенту і сервісів Xbox» (мова про продаж ігор та передплати) збільшився на значні 65%. Також прогрес демонстрували напрямки Windows OEM (приріст доходу на 7%), Office Commercial (+ 5%), Office Consumer (+ 6%) і LinkedIn (+ 10%).

Читайте также:   У Зеленського повідомили про допомогу МВФ у розмірі 5,5 мільярда доларів

Сума отриманого операційного прибутку склала $13,4 млрд, що на 8% перевищує показник четвертого кварталу попереднього фінансового року. Чистий прибуток зафіксований на рівні $11,2 млрд, і це на 15% менше порівнянного кварталу попереднього року. Це пов’язано з податковим ефектом від передачі нематеріальних активів на суму $2,6 млрд.

Що стосується підсумків всього фінансового 2020 року, то сума отриманого доходу склала $143,0 млрд (приріст у порівнянні з попереднім роком 14%), операційного прибутку – $53,0 млрд (приріст 23%), чистий прибуток – $44,3 млрд (приріст 13%). Прибуток на кожну акцію зафіксовану на значенні $5,76 (приріст 14%).

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 36

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *