Вчені за допомогою CRISPR зробили стовбурові клітини невидимими для імунної системи

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско розробили новий метод, що дозволяє звести до мінімуму ймовірність того, що організм людини не прийме стовбурові клітини під час трансплантації. Використовуючи інструменти редагування генів CRISPR, їм вдалося створити стовбурові клітини, на які імунна система людини не розпочинає полювання.

Оскільки людський організм часто сприймає трансплантовані стовбурові клітини як потенційно небезпечний і чужорідний матеріал, імунна система починає з ними боротися, що призводить до їх відторгнення. Незважаючи на те, що існують медикаменти, які пригнічують захисну реакцію імунної системи, це підвищує ризик підхопити інші захворювання, що в кінцевому рахунку може тільки ускладнити ситуацію. Потенційне рішення цієї проблеми представили фахівці Каліфорнійського університету. Вони створили невидимі для імунітету модифіковані стовбурові клітини, яким вперше вдалося вижити всередині реципієнта без будь-якого втручання організму.

Читайте также:   Facebook купує Giphy за 400 млн доларів

Рішення полягає в тому, що вчені за допомогою суперечливої технології CRISPR вирізали два гена, що становлять головний комплекс гістосумісності (MHC) класу I і II, які сигналізують імунній системі про наявність чужорідних клітин, а також додали білок CD47, який грає роль в міжклітинній взаємодії. По суті він наказує імунітету не руйнувати клітини.

Як показали досліди на стовбурових клітинах мишей, процедура виявилася успішною. Це дає надію на те, що спосіб може також працювати і з людським організмом, хоча ризик використання клітин, модифікованих за допомогою CRISPR, все ще досить високий.

Читайте також: РОЗУМНИЙ СТЕТОСКОП ЗДАТЕН ВИЯВЛЯТИ ЗАПАЛЕННЯ ЛЕГЕНІВ НАВІТЬ БЕЗ ЛІКАРЯ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *