Податкова розповіла, коли і як почне працювати кешбек при порушеннях використання РРО

Нещодавно Верховна Рада прийняла неоднозначні закони про використання касових апаратів (реєстратори розрахункових операцій, РРО) фізичними особами-підприємцями (ФОП). Серед інших нововведень в них також запроваджується так званий кешбек — винагорода покупцям, які виявлять факти порушення касової дисципліни підприємцями.

Податкове відомство вирішило провести роз’яснювальну роботу і розповісти про те, як буде працювати механізм кешбек і коли його планується фактично запустити.

Саме поняття кешбек передбачає, що споживач, який зробив покупку та отримав чек, має можливість перевірити його. Якщо чек не фіскалізований (тобто, не зареєстрований в податкових органах), то покупець зможе подати скаргу і повернути повну вартість придбаних товарів. При цьому механізм перевірки та компенсації — власне, сам кешбек — почне працювати з 1 жовтня 2020 року.

Читайте также:   Налоги на 2018 год для предпринимателей Украины

Якщо ж при оформленні покупки продавець видав нефіскальний чек, то покупець має право подати скаргу про порушення продавцем установленого порядку проведення розрахункових операцій. Якщо перевірка виявить, що чек дійсно нефіскальний, тоді покупець, який подав скаргу, може отримати повне відшкодування вартості товару або послуги. Перевірити, чи був чек належним чином зареєстрований в податкових органах, можна за наступною адресою.

Податкове відомство звертає увагу, що подати скаргу та отримати відшкодування (той самий кешбек) можна тільки в тому випадку, якщо вартість покупки буде перевищувати 850 гривень. Для дешевших покупок можливість компенсації вартості не передбачена.

При цьому Державна податкова служба України поспішає заспокоїти підприємців і запевняє, що видача електронного чека є нормальною ситуацією і не стане підставою для покарання і виплати кешбеку.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.