Зимова казка Леді Кіри

Lady Kira – творча особистість, яка не лише вражає своєю унікальністю, але й активно розвиває свій YouTube-канал, де прагне прославити українську культуру та традиції. Ми поговорили про участь Kiри в соціальному відеопроєкті “Ліна Костенко: Відповідь Кожному”, а також про зимові свята та чому для неї важливо зберігати дух українських традицій

Кіро, привіт! Твоя творчість вражає своєю неповторністю. Розкажи, які враження та емоції для тебе несе творчий процес?

Мене це захоплює. Взагалі, на сьогодні мене багато що цікавить. І це не тільки те, що розміщено в соцмережах: вокал, поезія, розмовний жанр, танці, гра на фортепіано, іноді — фотосесії. Я дуже люблю пізнавати якісь нові ремесла. Це і література, і шахи, і ліпка, і в’язання спицями та гачком, і малювання, і виготовлення різних поробок, і готування страв, і створення макіяжу. Я й не знаю, до чого мене тягне більше. Просто люблю пізнавати нове. Обожнюю відвідувати різні майстер-класи, де можна навчитись чомусь новому.

Кожен педагог має свої особливості у викладанні. Тому через майстер-класи (здебільшого в режимі онлайн) я займаюсь одночасно в декількох педагогів із вокалу та танців.

Ти активно розвиваєш свій YouTube-канал. Які цілі ти ставиш перед собою в розвитку каналу, і яким чином ти хочеш здивувати своїх глядачів?

Читайте также:   Дитячі історії, створені штучним інтелектом

На сьогодні ютуб-канал – це найкращий спосіб поширювати те, чим я займаюсь. Під час війни він у мене наповнюється в основному проукраїнським контентом. Мені хочеться співати чим більше українських пісень, популяризувати наші звичаї, традиції, історію, рідну мову. Готуючи свої ролики, я і сама вдосконалюсь, і іншим допомагаю в цьому. Кожен сценарій готується, а лише потім записується. Тому це не хвилинний процес. Але я відчуваю користь від такої роботи для себе і для моїх підписників. А ще є відчуття того, що я теж беру якусь участь у тому, за що ведеться війна – за те, щоб Україна була і за те, щоб вона була сильною державою.

Ти популяризуєш творчість українських поетів і поетес. Які творці та їхні твори найбільше тебе надихають, і чому важливо донести ці твори до широкої аудиторії?

Якщо ми обрали якийсь вірш чи пісню для запису, то це – точно з творчості улюблених авторів. Це питання (про улюблених авторів) мені задають часто. І відповідь може лише доповнюватись, бо улюблені так і залишаються улюбленими, але постійно зустрічаються і нові. Це, звичайно, Ліна Костенко, Інела Огнєва (молода поетеса з Бучі, якої не стало у 2020 році у віці 21 рік), Тарас Шевченко, Леся Українка, Володимир Сосюра, Іван Франко.

Мені подобається творчість Кузьми Скрябіна. А ще я помітила, що за час війни написано дуже багато хороших поезій та пісень зовсім невідомими у світі культури людьми. Напевно, так люди виливають свої відчуття, переживання, те, що їх сильно чіпляє. Я ж стараюсь озвучити і донести ці емоції до більшої кількості людей. Бо це те, що нас усіх зараз турбує. Такі твори мене дуже «чіпляють».

Що надихнуло на участь у соціальному відео проєкті “Ліна Костенко: відповідь кожному”?

Якось так сталось, що я з чотирьох років почала читати напам’ять вірші Ліни Костенко. І як для дитини такого віку я знала їх досить багато. Коли зібралось вже багато поезій, які я читала, виникла ідея показати, що твори Ліни Василівни є завжди дуже актуальними й зрозумілими не лише для дорослих, але й для дітей. Тому було створено такий проєкт, який продемонстрував актуальність слів поетеси про різні історичні моменти, про різні долі як для мене, дитини, так і для дорослих. Тому й назвали його «Ліна Костенко. Відповідь кожному».

Зимові свята – особливий час для багатьох. Як ти відзначаєш Різдво та Новий рік? Чи маєш традиції або особливі побажання на цей період?

Читайте также:   Мріяти не шкідливо! Мріяти — так важливо!

Новорічні свята для мене – найчарівніша пора. І хоча я знаю вже все про Санта Клауса, це не применшує відчуття очікування якогось дива. Від цих свят віє якимось особливим затишком, теплом, добротою, єднанням, щирістю… У нас у родині кожен готує всім подарунки. І робиться це дуже заздалегідь. Тому для підготовки цих подарунків-сюрпризів ми повинні добре знати бажання, мрії, потреби один одного. Здійснення бажань нас дуже зближує.

Твій останній кліп на кавер пісні “Щедрий вечір” отримав схвальні відгуки. Як виникла ідея цього проєкту, і як важливо для тебе зберегти дух українських традицій у своїй творчості?

Українські пісні — вони дуже мелодійні, такі насичені, повноголосі. Вони не можуть не подобатись. А щодо колядок, то я намагаюсь щороку розучувати якусь нову. У моєму репертуарі, до речі, є й румунська колядка. Та цьогоріч я обирала, звичайно ж, тільки з українських. Хотілось щось складніше спробувати. Кажуть, що вдалось досить добре.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.