Як створити правильну рекламу?

Як створити правильну рекламу?

В маркетингу, як і в будь-якій іншій сфері діяльності, існують вічні теми, які обговорюють і по сьогодняшній день. Одною з таких тем є як раз є рекламна формула AIDA. Вона описує послідовність думок покупця перед його рішенням щодо придбання товару. Зараз ми у деталях розберемо цю формулу.

Що це таке?

На сьогоднішній день реклама займає досить велике місце у нашому житті. Але спитайте будь-кого зі своїх знайомих, яку рекламу з побачених вчора вони можуть згадати? Скоріш за все, у відповідь ви почуєте тишу. Тому дуже важливо, щоб ваша реклама привертала увагу людей. Формула AIDA існує вже більше 120 років і активно застосовується у маркетингу. Розшифровується її назва так:

А — attention (увага)
I – interest (інтерес)
D – desire (бажання)
A – action (дія)

Саме у такій послідовності і ніяк інакше. Методологія будується на психології людини, тому дуже важливо її дотримуватися. Також ви повинні чітко знати, хто саме відноситься до вашої цільової аудиторії. Бо цей метод працюватиме тільки тоді, коли він спрямований на певну групу.

Читайте также:   Как выбрать издание для размещения рекламы

А — увага

Перш за все вам потрібно привернути увагу покупця. Кожний день людина бачить приблизно по 500 рекламних повідомлень, але саме вашу він має помітити. Як цього досягти? За допомогою гарного заголовка. Ми вже писали про це матеріал:РЕКЛАМА В ЖУРНАЛЕ: ПОЧЕМУ ВАМ СТОИТ ПЕРЕПИСАТЬ ЗАГОЛОВОК

Але це не єдиний спосіб обійти конкурентів. Окрім самого заголовка слід пам’ятати і про інші компоненти успіху: колір, незвична форма, оригінальні дизайнерські вирішення, дивне розташування, шрифт, контраст.

Якщо ви змусили людину зупинити погляд саме на вашій рекламі, то пів справи вже зроблено. Наприклад:
Приз в $ 80 000! Допоможіть нам придумати назви для цих нових кухонь.
Вивчити англійську за 100 днів реально! Дізнайтеся як.
7 секретів гарних заголовків, які вас вразять.

Читайте также:   Реклама в журнале: почему вам стоит переписать заголовок

Але не забувайте, що заголовок має бути побудований на проблемах або бажаннях вашої цільової аудиторії.

I — інтерес

Після того як потенційний клієнт звернув свою увагу на вашу рекламу, необхідно підкріпити його інтерес, щоб він прочитав текст до кінця. Власне, інтерес викликають саме перші абзаци вашого тексту і людина має зрозуміти, що ви пропонуєте їй щось дуже необхідне, без чого вона жити не зможе. Тож якщо ви все ж викликали інтерес, то зможете викликати і…

D — бажання

Тепер вам потрібно як слід презентувати свій товар, розповісти про його переваги, властивості і вигоду. Скажімо, ви рекламуєте заробіток на біржі. Ви маєте розповісти про те, як легко на цьому можна заробити гроші. Але клієнт повинен читати про таке вперше, бо інакше це не має сенсу.

Читайте также:   Роль спонсора: преимущества спонсирования влиятельного печатного издания

А — дія

І, нарешті, процес самої покупки. Запам’ятайте! Запам’ятайте! Запам’ятайте! У кінці всіх матеріалів обов’язково потрібно розповісти покупцю, що саме він має зробити, щоб придбати товар: написати, подзвонити і так далі.

Це була класична формула AIDA, але сьогодні до неї додають ще одну літеру – S (satisfy), тобто, задоволення, яке отримає клієнт. Наприклад, ви продаєте телефони. Людина купила вашу продукцію, але телефон зламався і вона не отримала задоволення. Формула AIDAS не спрацювала, проте формула AIDA — ще як. Що для вас важливіше — вирішуйте самі.

Підсумки:

Як бачите, по цій схемі можна легко побудувати систему переконання і позиціювання товару. І працювати по ній може будь-хто, починаючи від маркетолога, і закінчуючи PR-менеджером.

 

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 5963

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *