Дубайські Інвестиції: Нерухомість, Бізнес та Туризм

У сьогоднішньому випуску нашого журналу ми ведемо цікаву бесіду з Олексієм Горбачовим – сертифікованим брокером, інвестиційним консультантом та девелопером у світі дубайської нерухомості. Олексій ділиться своїм унікальним досвідом та висвітлює інвестиційні можливості в цьому динамічному регіоні. Від ремонту квартир до будівництва висоток – разом із Олексієм ми розглянемо ключові напрямки розвитку та визначимо, куди вигідно вкладати кошти в сучасному Дубаї.

Які якості, на вашу думку, роблять людину успішною в роботі та в особистому житті?
Я визначаю завжди три якості — професіоналізм, доброта і чесність. Неважливо, в якій сфері ви працюєте. Важливо, що ці якості виділяють вас серед безлічі людей, які працюють на ринку.

Як давно в Дубаї? Чому саме Дубай?
Ну, перший раз у Дубаї опинився 2017 року. Я був вражений цим містом. Переїхав сюди приблизно у 2022 році. Саме Дубай тому, що це місто майбутнього. Це місто, де дається свобода для того, щоб займатися улюбленою справою, заробляти великі гроші. Плюс ще в тому, що можна спокійно займатися бізнесом, завдяки гнучкій податковій системі. Тут ідеальні дороги, класний клімат, є море, можливості, класні люди. Найкращі професіонали приїжджають сюди працювати.

Чи вигідно зараз починати займатися ринком нерухомості?
Я вважаю, що вигідно, тому що на це є дуже багато причин. Перша причина це рецесія, криза в Європі. Друга причина це те, що тут триває вільна податкова зона. Третя це те, що в Дубаї дуже багато людей переїжджає жити з огляду на безпеку, простоту ведення бізнесу, заробітку тощо. Тому, звичайно ж, ринок нерухомості продовжить своє зростання. Найближчі 3 роки точно буде зростання мінімум ще на 10% на рік. Мої клієнти всі заробляють, інвестують, купують для себе. Відповідно, це хороший знак для інвесторів, що є кому перепродати потім об’єкти.


Яку роль відіграє туризм в економіці Дубая і чи є можливості для інвестицій у цю сферу?
Є офіційна статистика — туристи витратили за минулий рік близько 26 мільярдів. Це означає те, що люди сюди приїжджають, витрачають свої гроші. Відповідно, вони теж дивляться нерухомість, бізнес, щоб переїхати… Це створює постійний маркетинг з точки зору продажу нерухомості.

Чи є можливість для інвестицій у цю сферу?
Ну, звичайно, вона є. Дуже добре розвиваються різні сфери, починаючи від ритейлу, закінчуючи бізнесом. До речі, я займаюся не тільки нерухомістю, а й допомогою з усіх питань, які є в Дубаї.

Куди зараз краще інвестувати? Який ваш вибір, крім нерухомості?
Наприклад, у будівництво, інфраструктурні проєкти, айті-проєкти, криптопроєкти, громадське харчування, ресторани, салони краси. Зараз багатьом здається, що конкуренція величезна, але насправді це не так. Якщо ви пропонуєте якісний сервіс, його тут ще не так багато. Тому саме фокус на якості є ключовим моментом, оскільки саме якість є фундаментом для досягнення прибутку.

Також існує безліч інших програм, аграрних і транспортних. Усі сфери світу можна включити сюди. Усе залежить від ваших запитів і спеціалізації. Якщо у вас є якісь запитання, ви можете мені написати.

Які стратегії та поради ви можете дати потенційним інвесторам у Дубаї?
Перша порада — обов’язково вивчіть ринок. Також важливо поспілкуватися з різними брокерами, які займаються цим. Я не тільки брокер, а й інвестор і забудовник, що дає мені змогу розуміти ринок зсередини. Щодо стратегій, вони завжди прості. Важливо правильно вибирати локації, проєкти в цих локаціях і порівнювати ціни. Вкрай важливо прислухатися до думки людей, які давно тут, і звертатися до тих, у кого є безліч успішних кейсів.

У мене, наприклад, безліч успішних кейсів у сфері інвестицій, оскільки я цим займаюся вже понад 5 років. Моя стратегія — вкладати частину капіталу в проєкти, які будуються, частину в недобудовані проєкти, і частину в уже побудовані. Таким чином, можна диверсифікувати ризики та спостерігати за капіталізацією.

Чи можна займатися нерухомістю, як хобі? Чи потрібно повноцінно входити в цей ринок?
Особисто для мене, вибір нерухомості заснований на її потенціалі для отримання пасивного доходу. Це означає, що я можу інвестувати в нерухомість, не повністю залучаючись до її управління. Такий підхід поширений серед багатьох інвесторів, які зазвичай вкладають від 30% до 50% свого капіталу в нерухомість з метою отримання пасивного доходу.

Припустимо, ви вклали гроші в нерухомість, що будується. Ви чекаєте 1, 2, 3 роки й потім можете її перепродати. Або, якщо ви орендуєте нерухомість, то можете здати її в оренду на рік. У цьому випадку вам не потрібно брати активну участь в управлінні — у вас є керуюча компанія або агентство нерухомості, які займаються всіма цими питаннями. Ми можемо запропонувати повний спектр послуг, включно з ремонтом, здачею в оренду, перепродажем, купівлею та іншими етапами.

Я вважаю, що кожен інвестор має повністю розуміти, у що і як він вкладає. Але якщо я, наприклад, займаюся нерухомістю 24/7, то, природно, я знаю і розумію більше, ніж середньостатистична людина. Точно так само, як ви йдете до лікаря й обираєте його на основі його освіти, досвіду та відгуків. Хоча ви можете лікувати свої зуби, але в будь-якій сфері ви все одно потребуєте фахівця, який допоможе вам.

Чесність, професіоналізм і доброта — ці три якості є основою успіху і правильного вибору фахівця.

Хто такий успішний інвестор?
У моєму уявленні, успішний інвестор — це той, у якого є як позитивні, так і негативні кейси. Однак у більшості випадків ці кейси мають бути позитивними. Успішний інвестор — це той, хто заробляє і примножує свої кошти, маючи великий досвід, і цей досвід відображається не тільки в кількості років на ринку. Є фахівці, які  на ринку вже 5, 10 чи 20 років тому, але в них менше досвіду в проведенні угод і роботи з різними ситуаціями, ніж у людини, яка на ринку лише кілька років.

Ось це і є успішний інвестор. Він правильно входить на ринок у потрібний час, для цього він має відчути момент або мати фахівця, який допомагає йому в цьому.

Щоб досягти успіху, потрібно обов’язково пройти довгий шлях?
Для досягнення успіху в житті кожній людині потрібен певний час. Адже ми всі сприймаємо інформацію по-різному, маємо різний досвід, освіту, оточення тощо. Я сам швидко досягаю успіху, і це завдяки тому, що я оточую себе правильними людьми й постійно вдосконалюю свої особисті та професійні якості. Мої поїздки світом і виступи, як спікера дають мені змогу спілкуватися з великою кількістю людей і передавати їм велику кількість знань.

Я вважаю, що передавати знання — це важливо. Я поділяю свій досвід з іншими людьми та намагаюся на своєму прикладі, як лідер і наставник, допомогти їм досягти успіху швидше. Розуміючи, що кожна людина має своє власне сприйняття та швидкість засвоєння інформації, я наголошую на важливості оточення та впливу правильних людей.

Звісно, шлях до успіху може бути довгим і дивним, але я пропоную звернути увагу на те, що потрібно робити, щоб досягти успіху. Зрештою, це залежить від кожного з нас і від нашого сприйняття. Головне — це усвідомлювати важливість оточення і прагнути до постійного зростання та самовдосконалення. Безумовно, на цьому шляху можуть бути труднощі, але з підтримкою і натхненням від правильних людей ми зможемо досягти успіху і стати кращими за самих себе.

Яку цінність ви бачите в навчанні інших людей? 
Коли ми обмінюємося інформацією з будь-якою людиною, ми розширюємо свої знання і стаємо багатшими новими знаннями.
Саме тому я вважаю своєю місією ділитися своїми знаннями та досвідом, які я придбав за довгі роки роботи. Для мене дуже важлива передача знань, оскільки я постійно вчуся в успішних людей. Я сам у процесі навчання.

Бути ментором і наставником у цій сфері діяльності — це не основна мета мого заробітку, а скоріше захоплення, яке мотивує мене робити все з великим професіоналізмом. До мене звертаються люди, які хочуть повністю змінити себе в найкоротші терміни. Я допомагаю їм пройти трансформацію через внутрішній стан і досягати швидких результатів, ґрунтуючись на правді.

Назвіть головні принципи, які змусили вас змінити мислення і життя?
Основоположні принципи, які я вважаю необхідними для побудови довгострокових стосунків з будь-якою людиною або клієнтом: 

    • По-перше, слід бути людиною свого слова — виконувати обіцянки. 
    • По-друге, необхідно володіти професіоналізмом у своїй сфері діяльності. 
    • І, по-третє, не потрібно прагнути тільки грошей.

Гонитва за наживою може спонукати до порушення принципів і втрати совісті. У довгостроковій перспективі це призведе до втрати самого себе і цінних клієнтів.

Мої клієнти цінують мене за допомогу, яку я надаю не тільки в момент купівлі нерухомості, а й у всіх інших питаннях. Я надаю якісні послуги та допомагаю після покупки. Важливо давати більше, ніж за що клієнти заплатили. Завдяки такому принципу, заснованому на допомозі людям, моє мислення зосереджується на сприятливих речах. Адже ми знаємо з езотеричної точки зору, що Всесвіт однаково ставиться до кожної людини й надає рівні можливості. Головне — правильно використати їх.

Кожен може стати мільйонером?
Звичайно, може, і мільярдером теж. Мільярдери, як правило, починали свій шлях зі звичайних сімей. Маючи захопленість своєю справою, вони мали те, що хотіли реалізувати, що дало їм великий поштовх, і через це вони стали мільйонерами або мільярдерами. Одна з найважливіших цілей у житті — знайти сферу, яка вам імпонує, і займатися нею 24 на 7, не напружуючись. Мій основний девіз — працювати в задоволення.

Це означає, що ви можете насолоджуватися своєю роботою, людьми, які вас оточують, і тому у вас буде все виходити легко.

Читайте также:   Недвижимость всего мира оценивается в $200 трлн

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 10

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *