Жителі китайських селищ отримують безкоштовну медичну допомогу в обмін на інформацію про свої хвороби

Пан Лю, 68-річний сільський житель з провінції Хенань, прийшов у свою сільську клініку для другого за рік обстеження. Йому виміряли кров’яний тиск, зробили ЕКГ, взяли аналіз сечі і крові. Лю задоволений: по-перше, пройти обстеження прямо в селі раніше просто не представлялося можливим, по-друге, хоча він страждає від гіпертонії і хронічного болю в нозі, він ніколи не був у лікарні найближчого великого міста, де надають медичні послуги, яких він потребує – тому що там довелося б платити.

З минулого року аналізи і консультація в сільських клініках проводяться безкоштовно. Але це зовсім не благодійність або соцдопомога.

Чого Лю не знає, так це того, що мобільні клініки, що пару разів на рік приїжджають до його невеликого поселення, належать приватній медичній компанії WeDoctor. Нею володіє Tencent, один з трьох найбільших технологічних гігантів Китаю. Лю ніколи не чув про WeDoctor, проте ця компанія тепер знає про нього дуже багато.

Читайте также:   Що буде з доларом після Дня святого Валентина

У квітні 2017 WeDoctor підписала угоду з китайською владою про надання «безкоштовних» медичних послуг, страхування, лікарських засобів і освіти в галузі охорони здоров’я. Натомість співробітники компанії отримали можливість завантажувати всі зібрані дані, прив’язані до персональних ідентифікаційних номерів, до власного хмарного сховища.

На цих відомостях тренуються розроблені «дочкою» Tencent технології штучного інтелекту, в тому числі – «допоміжна терапевтична система», яку з недавніх пір використовують сільські лікарі провінції Хенань: їм достатньо лише ввести симптоми пацієнта, і ШІ підкаже діагноз і лікування на підставі бази з більше 5000 симптомів і 2000 захворювань. Точність передбачення – 90%. За задумом, рішення дозволить сільським медикам ефективніше допомагати пацієнтам.

Читайте также:   Мінцифри анонсувало конкурс з відбору 15 найкращих українських с, які представлять країну на Startup Grind Global 2020 у Кремнієвій долині

«З тих пір, як WeDoctor прийшов в мою клініку, я відчуваю себе набагато впевненіше, – говорить лікар Чжан Цяофен з сусіднього села. – Я вдячна компанії за допомогу в прийнятті рішень».

Цікаво, що за умовами угоди, всі зібрані дані – крім того, що на них тренують ШІ – також інтегруються в платформу місцевого уряду. Влада бачить вік, стать, місце проживання і захворювання жителів. Імена та прізвища при цьому не вказуються – зате наводяться номери телефонів, прив’язані до ID. Крім того, громадяни тепер зобов’язані проходити обстеження незалежно від стану здоров’я.

Наостанок зазначимо, що подібні проекти активно стартують по всій КНР і не тільки в сільській місцевості. Так, в одній з найбільших онкологічних лікарень Пекіна лікарі вже рік як використовують програмне забезпечення PereDoc, що дозволяє обробляти знімки не тільки швидше (щоб досліджувати знімок, ШІ потрібно 5 секунд, лікарю – усі 20 хвилин), але і якісніше: алгоритми визначають наявність новоутворень з точністю в 99,7%, досвідчені лікарі – з точністю в 95,3%.

Читайте также:   Руслана закликала до порятунку планети та переходу на відновлювану енергію. Місія “Go 100% Renewable”

Читайте також: ЯК У “ПЛАНЕТІ МАВП”: КИТАЙСЬКІ ГЕНЕТИКИ ВПРОВАДИЛИ ЛЮДСЬКИЙ ГЕН МАВПАМ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *