Зеленський розпорядився ввести мораторій на перевірки ФОП

Президент України Володимир Зеленський доручив ввести мораторій на перевірки фізичних осіб-підприємців (ФОП) на два роки для всіх категорій, крім «ризикових», на кшталт ювелірного бізнесу. Таку реакцію глави держави викликали невдоволення громадськості та масові протести.

Дане рішення було прийнято після консультацій з експертами, представниками підприємців, народними депутатами-співголовами міжфракційного депутатського об’єднання «За ФОП» і представниками Кабінету Міністрів. Як зазначила заступник керівника офісу президента Юлія Ковалів, протестні настрої викликані в основному поганою поінформованістю підприємців щодо норм законів, прийнятих парламентом, а також умисними маніпуляціями та спотворенням. Ці закони спрямовані не проти ФОП, а проти великого бізнесу, який оформляє свою діяльність як групу ФОП, тим самим зменшуючи обсяг сплати податків.

Читайте также:   SBSB Legal Services - ваш бизнес. наши заботы

Заступник керівника Офісу Президента пояснила, що електронні чеки для ФОП вводяться тільки з 2021 року. Вона також додала, що побоювання щодо необхідності придбання дорогих касових апаратів нічим не підкріплені, оскільки підприємцям буде досить завантажити в телефон безкоштовний додаток для електронних чеків, яке надасть Державна податкова служба. Вже з 1 січня 2020 року програмне забезпечення повинно стати доступним для безкоштовного тестування всім охочим.

Також президент виступив за пом’якшення відповідальність за неправильне ведення звітності протягом першого року дії закону. Глава держави запропонував створити Координаційну раду малих підприємців для опрацювання пропозицій щодо поліпшення умов для бізнесу. На думку Президента, це дозволить полегшити умови ведення бізнесу для малих підприємців і, разом з тим, сприятиме ефективній боротьбі з тими великими компаніями, які використовують спрощену систему оподаткування для ухиляння від сплати податків.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 13932

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *