Відновлювана енергетика в Європі вперше обігнала традиційну (газ і вугілля) за часткою в загальній структурі генерації

Частка електроенергії, виробленої в Євросоюзі з поновлюваних джерел (ВДЕ), у 2020 році вперше в історії опинилася вище, ніж частка електроенергії, отриманої з викопних енергоносіїв (кам’яне вугілля, природний газ тощо). Німеччина та Іспанія в індивідуальному порядку відзначилися цим досягненням минулого року, втім, як і Великобританія, яка офіційно вийшла з ЄС у січні 2020 року.

За даними свіжого щорічного звіту британського аналітичного центру Ember і німецького інституту Agora Energiewende, у 2020 році на ВДЕ довелося 38% загальної генерації, тоді як частка традиційної електроенергетики склала 37%. Частина, що залишилася, а саме чверть, припадає на атомну енергетику.

Основний внесок внесли сонячна і вітряна енергетики – ці сегменти виросли майже вдвічі з 2015 року (мова про обсяги генерації). До 2020 року на частку сонця і вітру в країнах ЄС припадала п’ята частина всієї виробленої електроенергії. І це один з факторів зниження вугільної генерації на 20% торік – вугільні станції забезпечили лише 13% електроенергії, виробленої в Європі. З 2015 року обсяги виробництва вугільної електроенергії скоротилися майже вдвічі. Водночас виробництво електроенергії з природного газу при цьому впало всього лише на 4%.

Читайте также:   З сьогоднішнього дня українці знову можуть купувати валюту онлайн

Найвищі частки генерації вітрової та сонячної енергії зафіксовані в Данії (61%), Ірландії (35%), Німеччини (33%) та Іспанії (29%).

«Те, що відновлювана енергетика обігнала традиційну, – важливе досягнення в переході Європи на чисту електроенергію. Однак давайте не будемо зупинятися на досягнутому. [Програми] постпандемічного відновлення повинні йти рука об руку з прискоренням спільних дій по боротьбі зі зміною клімату».

Патрік Грайхен, директор Agora Energiewende

ЄС нещодавно оголосив про намір знизити викиди вуглекислого газу вдвічі до 2030 року (у порівнянні з рівнями 1990 року) і досягти «вуглецевого нейтралітету» до 2050 року. Це саме те, що, на думку вчених ООН, необхідно, щоб стримувати зміни клімату на відносно прийнятному рівні. За словами Грайхена, Європі буде потрібно вдвічі наростити темпи розгортання об’єктів ВДЕ в порівнянні з показниками 2020 року, щоб досягти мети.

Читайте также:   Як у кіно: одесит придумав революційний гаджет для камери

Згідно з даними звіту, у 2020 році сонячна і вітряна енергетика були мало не єдиними рушіями сегмента ВДЕ, оскільки інші напрямки альтернативної енергетики, такі як гідроенергетика, перестали рости. Сумарно вироблення енергії вітру і сонця збільшилося на 10% у 2020 році.

Атомна енергетика в Європі також показала спад. Після остаточного закриття реакторів у Швеції та Німеччині обсяги генерації скоротилися на рекордні 10%. За прогнозом, тенденція збережеться й атомна генерація продовжить скорочуватися в міру того, як все більше країн будуть поступово відмовлятися від АЕС.

Ще один цікавий факт зі звіту – електрика в Європі у 2020 році було на 29% «чистіше», ніж п’ять років тому. У 2015 році на кожен кВт · год спожитої електрики доводилося приблизно 317 грамів вуглекислого газу. За п’ять років Європі вдалося знизити «вуглецевий слід» і на кожен кВт · год доводиться до 226 грамів CO2.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *