США ввели заборону на вільний експорт ряду технологій штучного інтелекту

Адміністрація президента США Дональда Трампа в особі американського Міністерства торгівлі з понеділка заборонила вільний експорт з США ряду ШІ-технологій, прагнучи знизити можливості Китаю в цій області. Виняток зроблено лише для Канади – в неї американським компаніям як і раніше можна експортувати будь-які «розумні» алгоритми без попереднього отримання особливого дозволу.

Як повідомляє Venture Beat, обмеження зачіпають програми, які використовуються в сенсорах, Дронь і супутниках для автоматизації процесу розпізнавання образів, такі як алгоритми комп’ютерного зору для аналізу фотографій і відеозаписів з БПЛА. Примітно, що заборона стосується експерта ШІ-технологій як для військових, так і для цивільних потреб.

Як пояснили в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні, кінцева мета обмежень – «запобігти надання допомоги Китаю у створенні ШІ-продуктів, які потенційно можуть бути використані для потреб китайської армії, з боку американських компаній». При цьому, за словами експертів, індустрія алгоритмів штучного інтелекту очікувала значно більш суворої заборони, що стосується не тільки програмного, а й апаратного забезпечень, так що з прийняттям цього рішення галузь може певною мірою «видихнути».

Читайте также:   В Єврозоні оновили дизайн купюр номіналом 100 і 200 євро

Наостанок зазначимо, що це перше обмеження, запроваджене Міністерством торгівлі США відповідно до положень прийнятого у 2018 році закону, що зобов’язує посилити контроль над експортом «чутливих технологій» противникам Сполучених Штатів, включаючи Китай, в економічних цілях і в цілях національної безпеки.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *