Кінець “золотих паспортів”. Кіпр більше не буде давати громадянство в обмін на інвестиції

Спеціальну програму скасували через зловживання і недоліки

Рада міністрів Кіпру схвалила пропозицію міністрів фінансів і внутрішніх справ про скасування з 1 листопада поточного року інвестиційної програми, згідно з якою людина могла отримати громадянство в обмін на фінансові вкладення в економіку країни. Ця рекомендація була заснована на недоліках і постійних зловживання положеннями програми, сказано в офіційному “Твіттері” президента Республіки Кіпр.

12 жовтня телеканал “Аль-Джазіра” випустив розслідування The Cyprus Papers Undercover (“Кіпрські документи під прикриттям”), яке показало готовність спікера парламенту Деметріс Сіллоріса і члена парламенту Крістакіса Джованіс допомогти засудженим злочинцям отримати так звані “золоті паспорти” через Програму інвестування в громадянство (CIP). Таких документів ЗМІ нарахувало майже 1400.

Читайте также:   В Украину зашел главный конкурент Visa

З 2013 року, коли почалася програма, країна заробила понад сім мільярдів євро. Всього з 2017 по 2019 роки паспорти Кіпру отримали 2351 особа. У трійці лідерів – росіяни, китайці та українці.

У вересні 2020 року кіпрська газета Politis оприлюднила список 34 власників “золотих паспортів”, включаючи громадян Росії та України, які отримали громадянство у 2008-2012 роках за інвестиції. Значаться в переліку мільярдер Ігор Коломойський, співзасновник і співвласник фінансово-промислової групи “Приват” Геннадій Боголюбов, екссекретар РНБО і співвласник корпорації “Індустріальний союз Донбасу” Віталій Гайдук та інші.

Громадянином Кіпру можна стати тільки через 10 років проживання в країні.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.