США і Франція змогли дійти згоди в конфлікті через введення додаткового податку на великі IT-компанії

Адміністрація президента США Дональда Трампа і французький уряд, судячи з усього, досягли угоди, яка покладе край конфлікту, що виник через плани Франції ввести додатковий податок на великі технологічні компанії.

Нагадаємо, раніше в цьому році президент Франції Еммануель Макрон запропонував ввести додатковий тривідсотковий податок на доходи, отримані від цифрових послуг у Франції. У липні відповідний закон був прийнятий Сенатом Франції. У відповідь на це уряд США пообіцяв провести розслідування у зв’язку з цими податковими ініціативами. Президент США Дональд Трамп пригрозив у відповідь введенням мит на французьке вино, якщо податок буде впроваджений, викликавши тим самим протистояння з французьким колегою. Трамп і Макрон змогли подолати деякі зі своїх розбіжностей на саміті G7, і Макрон заявив журналістам: «У нас є угода, щоб подолати труднощі між нами».

Читайте также:   Apple увеличивает собственный парк беспилотных авто

Подробиці угоди поки не розголошуються. Однак за словами Макрона, компанії, які заплатять тривідсотковий податок, зможуть відняти цю суму після укладення міжнародної угоди про оподаткування інтернет-компаній. Податок буде стягуватися з компаній, чиї доходи по всьому світу складають не менше € 750 млн, а цифрові продажі – € 25 млн у Франції. Це торкнеться близько 30 американських компаній, включаючи Facebook і Amazon, а також британські, китайські, французькі та німецькі компанії.

Макрон піддався тиску з-за того, що технологічні гіганти не платять достатньо податків, і це відчувається в Німеччині, Італії та Франції. Хоча компанії, що працюють в Європі, платять більше 20% податків, вважається, що технологічні гіганти платять менше половини цього. На початку цього року Apple погодилася виплатити Франції € 500 млн у вигляді зворотних податків, але необхідність у законодавчому регулюванні залишається.

Читайте также:   COVID-19 змінює споживчі звички українців – дослідження Deloitte

«Ми наполягаємо на міжнародних правилах», – сказав Макрон. «Це не проти будь-якої конкретної компанії, це просто рішення проблеми».

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *