Саудівський принц передав акції Saudi Aramco на $80 млрд до суверенного фонду країни

Наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман передав 4% акцій нафтової компанії Saudi Aramco до суверенного фонду країни.

Передача частки вартістю близько $80 млрд зміцнить фінансове становище та кредитний рейтинг державного інвестфонду, активи якого до 2025 року планується збільшити до 4 трлн ріалів (понад $1 трлн), зазначив сам Мухаммед ібн Салман. Наразі суверенний фонд контролює активи приблизно на $480 млрд.

В результаті операції Саудівська Аравія залишилася найбільшим акціонером Aramco з часткою понад 94%. Передача акцій була приватною угодою між урядом та державним фондом, від якої сама компанія не отримала жодної вигоди.

Суверенний фонд Саудівської Аравії був створений у рамках програми диверсифікації економіки країни для фінансової допомоги компаніям та галузям, які не пов’язані з експортом нафти. Фонд, зокрема, інвестував у проект Neom. В рамках нього Мухаммед ібн Салман хоче перетворити регіон на північно-західному узбережжі Червоного моря на технологічний хаб, який втілить у собі його бачення щодо поступової відмови від нафтової економіки на користь високих технологій, послаблення соціальних обмежень та збільшення іноземних інвестицій.

Читайте также:   Долар та євро продовжують падіння

Одна зі складових Neom – лінійний мегаполіс The Line, який має протягнутися на 170 км. від узбережжя Червоного моря до столиці провінції Табук. У місті майбутнього не буде доріг та автомобілів, а весь транспорт буде підземним та швидкісним. Очікується, що приймати мешканців та туристів The Line розпочне вже у 2024 році.

Минулого тижня The Wall Street Journal із посиланням на джерела повідомила, що Saudi Aramco повернулася до обговорення розміщення на біржі додаткових акцій. За словами співрозмовників газети, вона розраховує розмістити папери на $50 млрд, що за поточної оцінки є 2,5% акцій компанії. Цей лістинг, якщо він відбудеться, стане найбільшим в історії, наголосило видання.

Читайте также:   "Kiev" на "Kyiv”: офіційну назву столиці змінять в міжнародній базі

Торік Aramco обігнала Apple і стала найприбутковішою компанією у світі. У звіті за третій квартал 2021 року нафтовий гігант показав прибуток 114,1 млрд ріялів ($30,4 млрд), який у річному вираженні зріс удвічі.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 2

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *