Податок на роботів — це стандартний прояв робофобії

Аргументи на користь податку на роботів не витримують критики, вважають експерти американського Фонду інформаційних технологій і інновацій (ITIF). На їхню думку, ініціативу спровокував ірраціональний страх перед новими технологіями, а подальша їх популяризація – це не більше ніж прояв стадного і шаблонного мислення.

«Якась відома людина запустила цю ідею, не володіючи експертними знаннями. А потім її розтиражували в статтях, колонках, виступах на TED», – зазначають автори звіту.

Вони наводять як приклад співзасновника Microsoft Білла Гейтса, який завдяки своєму авторитету – але не компетентності в даній області – переконав багатьох в необхідності оподаткування робототехніки. Разом з тим, твереза оцінка економічної ситуації доводить зворотнє – роботів потрібно впроваджувати якомога швидше, інакше багато країн зіткнуться з уповільненням зростання ВВП і масовим скороченням зарплат, підкреслюють фахівці.

ITIF називає дві причини майбутньої кризи – старіння населення і зниження продуктивності праці, і лише автоматизація, кажуть аналітики, допоможе їх компенсувати.

У своєму дослідженні експерти послідовно розбирають кожен з аргументів на користь податку на робототехніку і доводять їх неспроможність. Так, вони посилаються на статистику і підкреслюють, що автоматизація не збільшує частку безробітних, а навпаки, призводить до створення нових робочих місць.

«Інвестуючи в роботів, компанії зазвичай скорочують витрати. В результаті споживачі отримують нижчі ціни, решта працівників – вищі зарплати, а акціонери – зростаючий прибуток. Це, в свою чергу, позитивно відбивається на купівельній спроможності і кругообігу грошей в цілому: зокрема, акціонери, які починають отримувати більш високий прибуток від інвестицій, зможуть дозволити собі вкластися в ще одну справу і створити тим самим нові робочі місця», – пишуть в ITIF.

Крім цього, аналітики спростували думку про те, що заміна робочих роботами призводить до скорочення податків, що надходять до бюджету держави: навіть тим компаніям, які повністю автоматизують виробництво, все одно доведеться сплачувати тарифи і мита. А з ростом продажів, викликаним падінням цін на кінцеву продукцію, виросте і дохід скарбниці.

Також представники ITIF не знайшли доказів на користь зниження ВВП через впровадження роботів. Навпаки, дані доводять, що автоматизація позитивно позначається на продуктивності праці: так, збільшення щільності робототехніки на виробництвах на одну одиницю виражається в підвищенні продуктивності на 0,4%.

На закінчення аналітики відзначають, що страх перед технологіями виникав і в минулі десятиліття. Експерти також писали про стрімке нашестя машин і майбутнього масового безробіття, проте їх прогнози не збулися. З цього всього випливає, що політикам і зараз не варто проявляти ірраціональну робофобію, уклали дослідники.

Читайте також:ЄС РОЗРОБИВ ЕТИЧНІ НОРМИ ФУНКЦІЮВАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

Читайте также:   Онлайн-очереди захватили Днепр

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *