Кабмін схвалив законопроект про підвищення рівня прожиткового мінімуму до 4200 гривень

Олекcій Гончарук назвав це підвищення рівня шагом у боротьбі з бідністю в Україні

Кабінет міністрів України на засіданні 11 грудня схвалив законопроект, який дозволить в подальшому підвищити прожитковий мінімум, за попередніми розрахунками, до 4200 грн на місяць. Про це в своєму telegram-каналі, не розкриваючи подробиць, повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

– Це дозволить підвищити доходи найменш забезпечених громадян без автоматичного збільшення ставок державного мита, платежів, штрафів та інших фінансових показників. Це – важливий крок боротьби з бідністю в Україні, – підкреслив прем’єр.

Глава уряду пояснив, що раніше кожне підвищення прожиткового мінімуму автоматично збільшувало державні платежі, штрафи, плату за певні види державних послуг.

– Скасування цієї архаїчної радянської норми дозволить нарешті почати справжню боротьбу з бідністю в Україні, – вважає Гончарук.

З 1 грудня в Україні зріс прожитковий мінімум по всіх категоріях. Зараз загальний показник прожиткового мінімуму в Україні становить 2027 грн на місяць. До цього він дорівнював 1936 гривень.

Відповідно, зріс і ряд виплат, які прив’язані до цього показника. Зокрема, зросли і пенсії, адже мінімальна пенсія в Україні дорівнює прожитковому мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Вона виросла на 74 гривні і становить 1638 гривень.

Зростання прожиткового мінімуму означає підвищення аліментів, виплат по безробіттю, декретних, соціальної допомоги та багато іншого. У той же час, мінімальна зарплата залишається незмінною.

Читайте также:   Как много денег у судьи из Харькова, ведущей дело кровавого ДТП?

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *