«Бунтівні» акціонери Facebook не зуміли змістити Марка Цукерберга з поста глави правління компанії

Щорічні збори акціонерів Facebook закінчилися без сенсацій: незважаючи на критику, засновник найбільшої соцмережі світу Марк Цукеберг зберіг пост глави правління компанії і всю повноту влади над нею.

Нагадаємо, раніше частина акціонерів поклала на Цукерберга відповідальність за серію скандалів, в яких була замішана соцмережа – починаючи від можливого втручання в американські вибори і закінчуючи інцидентом з Cambridge Analytica. На їхню думку проблеми, що накопичилися, не знаходять свого вирішення, тому що глава соціальної мережі, по-перше, займає пост голови ради директорів одночасно за посадою генерального директора компанії, а по-друге, контролює близько 60% голосів при прийнятті стратегічних рішень, що робить його практично недоторканним.

У зв’язку з цим «бунтівні» інвестори запропонували два варіанти вирішення проблеми. Перший з них полягав у тому, щоб Цукерберг покинув пост голови, а замість нього прийшов незалежний управлінець.

Читайте также:   Рейтинг WorldSteel: Украина на 13 месте

«Генеральний директор, який також є головою ради директорів, може надавати надмірний вплив на раду директорів і її порядок денний, послаблюючи тим самим нагляд ради директорів за діяльністю менеджменту.

Поділ же посад дозволить гендиректору зосередитися на управлінні компанією, а голові – на нагляді і стратегічному керівництві», – стверджували акціонери.

«У Google, Microsoft, Apple, Oracle та Twitter посади генерального директора і голови займають різні люди», – вказували вони.

Суть другого варіанта – позбавити Марка Цукерберга монополії на прийняття важливих рішень.

Разом з тим, 34-річний мільярдер відкинув всі звинувачення. Відповідаючи на запитання учасників зборів, він заявив, що соціальні проблеми, такі як регулювання політичної агітації і недоторканність приватного життя, повинні вирішуватися урядом, а не комерційною компанією. Крім того, він відхилив список пропозицій і, по суті, не дав добро на «повалення» самого себе, коротко пояснивши, що як і раніше бачить себе улюбленого кращим кандидатом на управління компанією.

Читайте также:   В Мінінформ показали ролики з гендерної рівності при виборі професії

Втім, група незадоволених акціонерів все одно залишилася задоволена результатом.

«Ми знали, що змін не буде, але натхнені тим, що Цукерберг почув критику в свою адресу», – заявили критики.

Читайте також: МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ США ЗБИРАЄТЬСЯ ПРОВЕСТИ РОЗСЛІДУВАННЯ ЩОДО GOOGLE

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *