Бізнес та оподаткування в Індії

Бізнес та оподаткування в Індії

Якщо ви зацікавлені у веденні бізнесу в Індії, вам необхідно особисто бути присутнім при реєстрації вашого бізнесу і оформленні відповідних документів.
Перш ніж ви приймете рішення про створення бізнесу в Індії, необхідно вивчити деякі основні вимоги щодо реєстрації компанії. Різні форми організації зобов’язані проходити певні процедури реєстрації. Крім бізнес-моделі, ви також повинні подумати про модель зростання вашої компанії, тобто скласти бізнес-план на найближчі п’ять років.

Як і в усьому світі, в Індії доступні для реєстрації такі форми організації бізнесу:

– Індивідуальний Підприємець (Individual Entrepreneur) – отримує повний прибуток від свого бізнесу, має повний контроль над бізнес-плануванням, потребує менше інвестицій, щоб розпочати бізнес. Реєструючи певний вид діяльності, ІП може її розпочати без отримання ліцензії. Але є і недоліки: ІП має обмежені можливості в плані зростання, а також несе відповідальність за всілякі проблеми, що виникають у бізнесі;
– Товариство з обмеженою відповідальністю (Limited Liability Company) – може бути як відкритого, так і закритого типу;
– Філія зарубіжної компанії (Branch of Foreign Company) – може займатися представницькими послугами для головної компанії;
– Представництво (Representative Office) – може займатися інформаційними послугами в інтересах головної компанії. Відсутня можливість займатися комерційною або господарською діяльністю;
– Корпорація (Project Office) – вид діяльності під конкретний, запропонований керівництвом країни проект в Індії;
– Партнерство фірм юридичних осіб (Partnership Firms Legal Entities), які не можуть бути зареєстровані, якщо вони мають менш ніж 20 партнерів;
– Акціонерне Товариство (Joint-Stock Сompany) – може бути як відкритого, так і закритого типу, необхідний мінімум – 7 акціонерів. Акціонерному товариству відкритого типу дозволяється випускати акції, тільки якщо оплачений капітал компанії перевищує 400 тисяч USD.
Бізнесмени найбільш часто використовують організаційну форму у вигляді ІП або ТОВ.
Головним документом, що регулює роботу комерційних та іноземних компаній в Індії, є «Закон про компанії» 1956 року (The Companies Act). Він встановлює певні правила для створення як державних, так і приватних компаній.

Читайте также:   В Австралії з'явився безлімітний 5G за $50 в місяць

Що потрібно при організації бізнесу в Індії?

Знання процесу реєстрації чи масштабу своєї компанії буде явно замало. Безумовно, для вашої компанії буде потрібен бухгалтер, або ж сам засновник повинен мати первинні знання бухгалтерського обліку, а також необхідна наявність ділової практики щодо ведення бізнесу.


Кожна дія з боку бізнесу вимагає реєстрації (наприклад, реєстрація приміщення під зберігання товарів). Реєстрація вашого бізнесу – це перше, що потрібно зробити, щоб захистити бізнес від будь-яких зовнішніх факторів впливу з боку держави.
При організації бізнесу необхідно набратися терпіння щодо різних бюрократичних бар’єрів з боку влади Індії, які можуть перешкодити розвитку вашої компанії.

Оподаткування компаній в Індії

Читайте также:   Одиноким пенсіонерам і дітям підвищили соціальні виплати

Останнім часом консервативна Індія починає змінюватися і приймати сучасні правила, здаючи позиції майже вікової давнини.
Йдучи слідами розвитку економіки в країні, розробляється і система пільгового оподаткування. Готується система вагомих податкових послаблень і митних пільг, а також пропонуються різні субсидії і спеціальні орендні ставки.
Оподаткування в Індії регулюється законом «Про прибутковий податок», який перебуває в юрисдикції Центральної Ради щодо прямих податків (CBDT) і діє під егідою Міністерства фінансів Центрального уряду.
Індійський податковий період триває з 1 квітня по 31 березня наступного року. Зареєстровані компанії повинні подавати податкову декларацію до 30 вересня за закінченням податкового періоду.
Усі компанії Індії, незалежно від організаційно-правової форми, повинні щорічно оплачувати податки з прибутку і надавати в наглядові органи щорічний зареєстрований звіт про доходи компанії. Якщо компанія-резидент оподатковується податком на загальносвітові доходи, то компанія-нерезидент оподатковується тільки на доходи, отримані в Індії. В обчисленні оподатковуваного доходу від підприємницької діяльності витрати, понесені повністю і виключно для цілей бізнес-компанії, дозволяється відрахування за умови розрахункових положень.
На оподаткування компаній-нерезидентів Індії поширюються сприятливі положення в результаті податкових угод, які Індія уклала з зарубіжними країнами. Податкові ставки залежать так само від обраної організаційно-правової форми.

Читайте также:   День 2: зоряні гості на червоній доріжці Венеційського кінофестивалю

Види прибутку, які підлягають оподаткуванню в Індії:

– корпоративний податок становить: 30–40 % для компаній, зареєстрованих на території Індії, та 40–42,5 % для іноземних компаній;
– прибутковий податок на заробітну плату іноземних фахівців становить від 15 до 30 %;
– податок на прибуток становить 30%;
– VAT (ПДВ) в Індії становить: 0% при купівлі і продажу товарів і послуг за межами країни; до 15 % при купівлі і продажу товарів і послуг в межах країни (залежить від групи товарів і штату Індії).
VAT (ПДВ) в Індії встановлюється в кожному штаті по-різному;
– базове мито та освітній збір;
– заробітна плата;
– дохід від загальнодомашнього майна;
– прибуток і дохід від бізнесу або професійний прибуток;
– приріст капіталу;
– доходи від інших джерел.

Читайте також: ОТРИМАТИ ПОЛЬСЬКЕ ГРОМАДЯНСТВО ПРОСТІШЕ ПРОСТОГО

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.