Отримати польське громадянство простіше простого

Отримати польське громадянство простіше простого

Польща зараз неймовірно приваблива для іноземців з огляду на стрімкий економічний підйом і комфортні умови для життя. Тим більше, що отримати польське громадянство, особливо українцям, набагато простіше, ніж громадянство інших європейських країн, таких як Франція, Іспанія або Німеччина.

Зокрема, отримати громадянство іноземець може в максимально короткі терміни, після оформлення дозволу на ПМЖ. Цей термін може становити від 3-х місяців до 1 року.

Польським законодавством передбачається, що громадянство можна отримати по праву крові, згідно із законом про репатріацію, закону про відновлення громадянства або шляхом натуралізації.

Отже, отримати громадянство Польщі можна, якщо ви: є дитиною батьків з польським громадянством; перебуваєте в шлюбі з громадянином Польщі і проживаєте в країні більше 3-х років; дитина, усиновлена ​​громадянами Польщі, іноземець, який проживає в країні на підставі постійного місця проживання або ПНЖ; перебуваєте в країні на підставі статусу біженця.

Читайте также:   Новости за 20 декабря

В принципі, будь-який іноземець, який перебуває в Польщі більше 3-х місяців, зобов’язаний отримати дозвіл на тимчасове перебування. Якщо ви вирішили іммігрувати з України або будь-якої іншої країни СНД, вам перш за все необхідно отримати візу в польському консульстві у своїй країні. Одночасно з цим буде оформлено і вид на проживання. Це також можна зробити, вже перебуваючи в Польщі і завітавши до офісу у справах іноземців за місцем проживання.

Для того щоб подати на розгляд заяву про надання дозволу на ВНЖ, необхідно вказати чіткі підстави. Це може бути пропозиція від роботодавця про офіційне працевлаштування, намір вести свій бізнес у країні, отримання освіти або шлюб з громадянином Польщі.

Читайте также:   В Україні відкрилися 562 ринки

Подавати клопотання про надання ВНЖ доведеться особисто, оскільки процедура передбачає зняття відбитків пальців. Розгляд заявки зазвичай не займає більше 1-2 місяців. За отримання посвідки на проживання доведеться сплатити збір у розмірі 90 євро або 113,5 євро в разі, якщо отримання ВНЖ пов’язане з офіційним працевлаштуванням.

A young businessman sitting on the floor of an empty office working on a laptop while surrounded by boxes

Коли отримання ВНЖ схвалено, іноземцю видається спеціальна карта перебування, за допомогою якої він може зареєструватися за місцем проживання. Разом з нею також видається спеціальний податковий номер PESEL.

ВНЖ діє близько 3 років з правом подальшого продовження на термін до 10 років, проте вже після 5-ти років проживання, як правило, можна отримати дозвіл на постійне проживання, а ще через 3 роки – громадянство.

Читайте также:   Наталия Бондарчук снялась для благотворительного проекта CHARITY CALENDAR 2022

Стандартний пакет документів для оформлення ВНЖ в Польщі виглядає так:

Заповнений бланк заяви на надання ВНЖ і 4 копії;

Копія паспорта;

Медстраховка;

4 кольорові фотографії (3,5х4,5 см);

Довідка про фінансові доходи, достатні для покриття витрат, пов’язаних з переїздом та проживанням як самого іммігранта, так і його родичів. Для кандидата на отримання ВНЖ мінімальний показник становить близько 140 євро. Для кожного члена його сім’ї – близько 130 євро;

Договір оренди або купівлі-продажу нерухомості в Польщі;

Документ, що підтверджує підстави для видачі ВНЖ (трудовий контракт, свідоцтво про вступ до ВНЗ, свідоцтво про реєстрацію бізнесу).

Отримавши ВНЖ, іноземець може вільно переміщатися в межах Шенгенської зони, претендувати на офіційне працевлаштування або вести бізнес. Користуватися системою європейського кредитування. Може навчатися в польських ВУЗах.

Читайте також: ДОКАЗАНО: ЖИТЕЛЯМ «ПЛОХИХ» РАЙОНОВ ЧАЩЕ ОТКАЗЫВАЮТ В ТРУДОУСТРОЙСТВЕ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.