Верховна рада дала власникам автомобілів на єврономерах ще 90 днів для митного оформлення без штрафів

Депутати Верхової ради України відклали введення великих штрафів (аж до конфіскації авто) за управління неоформленими автомобілями на іноземній реєстрації, продовживши період їх розмитнення без штрафів ще на 90 днів, до 24 серпня поточного року.

За відповідні зміни до Податкового кодексу, які були внесені з голосу головою комітету митної та податкової політики Ніною Южаніною в проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу у зв’язку з прийняттям закону «Про електронні довірчі послуги» проголосували 236 народних депутатів, прийнявши законопроект за основу і в цілому.

Відзначимо, що власники автомобілів з іноземною реєстрацією протягом двох днів мітингували під Верховною Радою з вимогою продовжити період «легалізації».

Читайте также:   Державіаслужба представила правила роботи авіакомпаній і аеропортів після відновлення рейсів

Таким чином, загальний термін, протягом якого власники автомобілів на єврономерах можуть здійснити митне оформлення автомобіля зі сплатою всіх необхідних податків, але без сплати штрафних санкцій, збільшили з початкових 180 до 270 днів. Важливо відзначити, що дія пільгової ставки акцизного податку при митному оформленні авто з іноземною реєстрацією ніхто не продовжував, хоча спочатку такі пропозиції висувалися. За 90 днів дії пільгової ставки акцизного податку українці розмитнили понад 124 тис. автомобілів з іноземною реєстрацією, перерахувавши в бюджет податків на загальну суму 7,67 млрд грн.

Закон №2612, який запроваджує механізм залучення до відповідальності і накладення штрафів за використання автомобілів з іноземною реєстрацією, ввезених з порушенням митних правил, запрацює, як зазначалося вище, 24 серпня, на День незалежності. Нагадаємо, за порушення правил митного оформлення передбачені штрафи до 170 тис. грн з позбавленням права керування на 1 рік і конфіскацією транспортного засобу без виплати компенсації.

Читайте также:   Проблемы жителей городов Украины - соцопрос

Читайте також: ВОЛОДИМИР ОМЕЛЯН: НА НАСТУПНИЙ ДЕНЬ ПІСЛЯ ПРИЙНЯТТЯ ВІДПОВІДНИХ ЗАКОНІВ, МИ МОЖЕМО ПОЧИНАТИ ПЕРЕГОВОРИ З TESLA

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.