Apple, Google, Microsoft і WhatsApp виступили проти уряду Великобританії

Великі технологічні компанії вже давно чинять опір спробам урядових органів отримувати доступ до повідомлень і бесід в чаті користувачів. Черговим кроком у цій боротьбі став відкритий лист, адресований Центру урядового зв’язку Великобританії. У листі піддається критиці чергова ідея обходу інструментів забезпечення приватності, яку розглядають влади Туманного Альбіону.

Високопоставлені співробітники розвідки Центру урядового зв’язку Великобританії ще в листопаді 2018 року запропонували використовувати так званий «протокол-привид». Замість того, щоб зламувати систему шифрування повідомлення, чому активно пручаються технологічні компанії, пропонується використовувати протокол шифрування, який буде відправляти копію повідомлення третій стороні. Автори ідеї в якості цієї третьої сторони пропонують виступити урядам або правоохоронним органам.

Читайте также:   Кадзуо «Каз» Хіраі залишає Sony після 35 років роботи на посаді голови ради дерикторів

Однак компанії, які підписали лист до Центру урядового зв’язку Великобританії (WhatsApp, Apple, Google і Microsoft), по ряду причин виступають проти цієї ідеї. По-перше, це вимагало б від них суттєвої переробки програм та програмного забезпечення, щоб прийняти до уваги «протокол-привід», а це потенційно відкриває шлях для хакерів. По-друге, і, можливо, більш обґрунтований аргумент, введення такого роду функцій може ввести користувачів в оману і підірвати безпеку і довіру користувачів. Адже який сенс використовувати шифрування, якщо повідомлення в будь-якому випадку передаються третім сторонам, незалежно від наявності шифрування? Замість цього компанії закликали Центр урядового зв’язку Великобританії зосередитися на «захисті прав на недоторканність приватного життя, кібербезпеці, суспільній довірі і прозорості».

Читайте также:   Головою Паризької біржі вперше стане жінка

Питання про доступ урядів до листування користувачів викликає палкі суперечки. Нещодавно вони розгорілися з новою силою, коли уряд Австралії прийняв суперечливий закон про доступ та сприяння. Він дає владі право вимагати доступ до зашифрованих форм зв’язку, а компанії, які відмовляються від співпраці, можуть бути оштрафовані на суму до $7,3 млн. «Протокол-привид» діє інакше, оскільки він не вимагає доступу до зашифрованих повідомлень, а скоріше дозволяє повністю обійти шифрування.

У відповідь на це відкритий лист Національний центр кібербезпеки Великобританії заявив, що вітає обговорення ідеї виняткового доступу до даних, що може зупинити терористів. У той же час поки що мова йде лише про відправу точку для дискусії з усіма зацікавленими сторонами, щоб виробити найкраще можливе рішення.

Читайте также:   Bloomberg назвав головні ризики для економіки наступного року

Читайте також: MICROSOFT ВІДКРИЄ ПЕРШИЙ РОЗДРІБНИЙ МАГАЗИН В ЄВРОПІ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *