«3 млрд грн на рік тільки від рекламних послуг». Гетманцев запевняє, що Facebook і Viber згодні платити ПДВ в Україні

Міжнародні IТ-компанії готові до введення податку на додану вартість для електронних послуг. Про це в недавньому інтерв’ю повідомив Данило Гетманцев (голова комітету податкової, митної та фінансової політики у Верховній Раді IX скликання).

В цьому випадку мова йде про законопроєкт № 2634 від 19.12.2019 року, який передбачає зміну механізму оподаткування для закордонних компаній-нерезидентів. Вона передбачає застосування ПДВ щодо електронних послуг, що в підсумку може і, ймовірно, призведе до подорожчання безлічі працюючих в Україні сервісів тих компаній, які не мають офіційних представництв в країні. Данило Гетманцев є одним з авторів ініціативи. І, схоже, робота над законопроєктом йде повним ходом.

«Ми зустрічалися з Facebook і з Viber. Вони готові до цього (введення податку). Facebook заявив, що він платить ПДВ у 20 юрисдикціях і готовий робити це тут (в Україні). У них є готові інструменти для цього. Ми створюємо для них (закордонних компаній-нерезидентів) зручний механізм, користуючись яким, вони можуть платити тут податки».

Гетьманців також зазначив, що після прийняття законопроєкту бюджет додатково отримає тільки від рекламних послуг 3 млрд грн на рік.

На питання про те, як ці зміни вплинуть на кінцеву вартість товару, Гетьманцев відповів наступним чином:

«Мене не перестають дивувати такі питання. Може ми не будемо боротися з контрабандою, тому що контрабандний товар дешевше? Але контрабанда вбиває наш легальний бізнес і краде гроші пенсіонерів!

Пам’ятайте, як недавно телевізори однієї відомої корейської торгової марки почали відмовлятися працювати в Україні (мова про скандал з блокуванням Smart TV в телевізорах Samsung)? Тому що вони не були призначені для українського ринку, а їх сюди контрабандою завезли. Тобто контрабанда краде й у споживача!

Тому давайте думати про всіх в суспільстві і про державу в цілому. І я не думаю, що українські рекламісти, які надають послуги в нашій державі, повинні бути дискримінованими в порівнянні з рекламістами, які надають рекламні послуги нам з-за кордону».

Читайте также:   Ілон Маск: наступним «убивчим продуктом» Tesla стане Solar Roof

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *