Карантин в Україні знову можуть продовжити: які є сценарії

У МОЗ розповіли, коли запрацюють санаторії, дитячі табори та кінотеатри

Деякі обмеження в Україні можуть бути продовжені й після завершення п’ятого етапу виходу з карантину 22 червня. Рішення буде прийматися на основі динаміки захворюваності. Про це 2 червня повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Зараз саме 22 червня є встановленою датою закінчення карантину в Україні: своєю постановою 22 травня Кабмін продовжив його на місяць. Зараз до цієї дати 3 тижні і, за словами Ляшка, про дострокове зняття обмежень (або паралельне оголошення відразу декількох етапів послаблень – така можливість розглядалася, як варіант) мова не йде.

– Карантин триватиме до 22 червня, це 100%. Після цього будемо дивитися, як пом’якшення з 10 і 15 червня будуть впливати на ситуацію, – зазначив Ляшко.

Залежно від динаміки захворюваності карантинні обмеження можуть бути продовжені з пом’якшеннями. Може бути змінений і підхід до адаптивності.

– Якщо ситуація буде на такому ж рівні – ми, знову-таки, будемо переглядати карантин, він буде адаптивний, і адаптивність його буде, можливо, не на обласному рівні, а на рівні населеного пункту, – зазначив Ляшко.

На продовження/завершення карантину, на думку головного санітарного лікаря, також буде впливати епідемічна ситуація в країнах Європейського союзу, які першими увійшли в епідемічний процес.

Санаторії відкриють, а з дитячими таборами вирішувати будуть в індивідуальному порядку

В Україні з 10 червня в рамках 4 етапу адаптивного карантину почнуть відкривати різні установи, в тому числі – кінотеатри, санаторії та дитячі табори.

– Буде поступово впроваджуватися відкриття масових заходів. Перші культурні установи будуть вирішувати з 10 червня, зараз ми дивимося, що саме підпаде під це відкриття, але знову-таки, з певними епідемічними обмеженнями. Зокрема, при відкритті буде обмеження не більше 1 людини на 5 кв. метрів, – попередив Ляшко.

Головний санлікар повідомив, що санаторії будуть працювати з 10 червня, а по дитячим таборам рішення буде прийматися окремо.

– Під час літнього відпочинку в дитячих таборах і санаторіях відбуваються спалахи кишкових інфекцій, є ризик, що коронавірус об’єднається з інфекцією. Це додаткова госпіталізація дітей на ті місця, які призначені для хворих коронавірусною інфекцією. Міксування інфекцій призводить до зростання навантаження на лікарів. Ми цей ризик оцінюємо і будемо відстежувати динаміку, – сказав Лашко.

Читайте также:   Коронавірус у світі: в Італії хвороба відступає, в Ухані запускають транспорт, в Норвегії готуються послабити карантин

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.