В Україні волонтери допоможуть дотримуватися правил карантину

Шмигаль запропонував “красиву ініціативу”, Зеленський підтримав

Всі області знайшли можливості для виплати надбавок до зарплат лікарям, які безпосередньо боролися з COVID-19. А допомогти населенню не забувати про правила карантину і дотримуватися їх за прикладом Італії можуть волонтери. Про це йшлося 26 травня на традиційній нараді з питань запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, повідомляє офіційний сайт глави держави.

В Україні стали робити більше тестів на коронавірус, однак попри це, добове число одужавших від коронавіруса все одно перевищує кількість тих, хто заразився. Про це президент Володимир Зеленський сказав на нараді в Офісі президента.

Зеленський зазначив, що в Україні за останню добу кількість тих, хто одужав від коронавирусної інфекції COVID-19, перевищила число тих, хто захворів (341 і 339 осіб відповідно).

– Це мінімальне перевищення і зменшення кількості хворих навіть при збільшенні тестування свідчать про позитивну тенденцію на шляху до подолання епідемії, – зазначив Зеленський.

Він також підтримав реалізацію в Україні італійської ідеї про притягнення волонтерів для допомоги в дотриманні заходів безпеки.

– Це дуже гарна ідея. Підтримую її втілення в Україні. Волонтери могли б нагадувати людям про необхідність соціальної дистанції, носіння масок. Таким чином, виходячи з карантину, ми пам’ятали б, що загроза все ще існує і треба дотримуватися правила безпеки, – сказав Володимир Зеленський.

Також президент поставив питання про страховки для лікарів, які борються з коронавирусною інфекцією.

– Ми говорили про хороший приклад Луганської облдержадміністрації, яка застрахувала всіх медиків, які працюють на передовій. Я вже зазначав, що це треба втілити по всій Україні. Будь ласка, зберіть всі документи, які дадуть зрозуміти, коли наші лікарі будуть застраховані, – звернувся Зеленський до міністра розвитку громад і територій України Олексія Чернишова.

Якою буде роль волонтерів?

Трохи докладніше про цю ідею Шмигаль розповів після наради у своєму телеграм-каналі. На думку глави Кабміну, протистояти пандемії коронавыруса – це наше спільне завдання. Тому важливо, щоб люди не забували про небезпеку, яку несe COVID-19, і не піддавали ризику оточуючих. Щоб сприяти дотриманню правил безпеки в громадських місцях, уряд планує залучити волонтерів, які будуть стежити за дотриманням протиепідемічних правил в місцях потенційного скупчення людей. Вони також будуть інформувати людей про правила носіння маски, дотримання соціальної дистанції, правила відвідування магазинів і закладів.

 

Читайте также:   Коронавірус в Україні: хворих понад 27 тисяч, в Києві Covid-19 підтвердили у 8-місячної дитини

– Ця красива ініціатива – як залучити громадян до спільної справи – з’явилася в Італії, яка найбільше в Європі постраждала від пандемії. І яка продемонструвала згуртованість у боротьбі з коронавірусом. Ідею вже підтримав президент, а реалізувати її зможе Міністерство соціальної політики, – зазначив прем’єр.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.