Друга хвиля пандемії: Китай відновив найжорсткіший карантин

У Пекіні новий спалах коронавіруса, і влада подекуди навіть ввела воєнний стан

Після весняного піка коронавіруса і його спаду до початку літа лікарі та вчені попередили – не варто розслаблятися. За прогнозами, світ чекає друга хвиля пандемії, яку очікували цієї осені. Але “грім вдарив” раніше. Черговий виток почався вже зараз, причому там же – у Китаї. У Пекіні зафіксований новий спалах COVID-19. Місцева влада знову вводить жорсткі заборонні заходи.

Пекін закритий

Віцепрем’єр КНР Сунь Чуньлань заявила про великий ризик поширення вірусу і вимагала рішучих заходів реагування. Вона закликала до проведення найсуворішого епідеміологічного розслідування на ринку і в районі біля нього, а також до ретельного відстеження джерел для виявлення і контролю за джерелом інфекції.

Віцепрем’єр закликала владу Пекіна ввести найсуворіші заходи, щоб стримати поширення вірусу. “У Пекіні введений надзвичайний режим”, – заявив прессекретар адміністрації міста Ху Хейджан. А в міському районі Фентай, де розташований ринок, введений режим воєнного стану.

Читайте также:   Коронавірус в Україні: хворих вже понад 24 тисяч, за тиждень захворіли 182 дитини

Весь навчальний процес в школах і ВНЗ столиці Китаю переведений в дистанційний режим, закриті всі дитячі садки, розважальні та спортивні заклади. Рівень небезпеки в Пекіні підняли з першого на другий. Людям порекомендували перейти на віддалений режим роботи.

Жителям будинків біля ринку, що опинилися в карантині, не можна виходити навіть за їжею – або замовляти онлайн, або купувати з вантажівки, яка один раз на день привозить картоплю, свіжі овочі і яйця. Виїзд з міста без вагомих причин також заборонений. Виїжджаючі повинні надавати результати тестів на коронавірусну інфекцію, ті що в’їжджають – пройти тестування.

“Епідемічна ситуація в столиці надзвичайно важка”, – заявив на пресконференціъ представник адміністрації Пекіна Сюй Хецзянь.

Читайте также:   МОЗ отримає 20 тисяч ПЛР-тестів від українського виробника

Тим часом вірус вже перекинувся на сусідні провінції. Національна комісія охорони здоров’я повідомила про чотири нових випадки інфікування в провінції Хебей, яка знаходиться поруч зі столицею, і один випадок – в провінції Сичуань. А в сусідньому з Пекіном місті Баодін, де проживають близько 12 мільйонів чоловік, влада ввела військовий стан. Адміністрації інших китайських міст попередила, що вони будуть ізолювати всіх прибулих з Пекіна.

Заступник директора департаменту біології патогенів в Уханьскому університеті Ян Чжаньци заявив, що нинішній спалах коронавіруса в Пекіні пов’язаний з більш інфекційним штамом вірусу, ніж той, який вийшов з Уханя на початку пандемії.

Читайте также:   Антисептики й температурний скринінг: в МОЗ розповіли, як будуть працювати школи з вересня

Ринок годував весь Пекін

Оптовий ринок Сінфаді, де був виявлений вірус в зразках лосося, – один з найбільших ринків китайської столиці, він забезпечує її населення приблизно 90% всіх овочів і фруктів. Ринок займає понад сто гектарів, і на ньому працюють понад десять тисяч осіб. Продукція, крім Пекіна, поставляється в багато північних регіонів країни.

Перед і після виявлення вірусу цей ринок відвідали близько 200 тисяч осіб. Китайська влада прагне всіх їх протестувати, а поки їм рекомендовано дотримуватися 14-денної ізоляції вдома.

Комісія з охорони здоров’я Китаю заявила, що вже протестовані до 80 тисяч жителів Пекіна. З них 59 отримали позитивний результат. В цілому, згідно з офіційними даними, число хворих на коронавірус в Пекіні вже досягло 106 осіб.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.