Інформація про затриманого вченого з США, який нібито створив коронавірус – фейк

Йдеться про хіміка Чарльза Лібера

У мережі з’явилася інформація про те, що американського хіміка й гарвардського професора університету Чарльза Лібера затримали за створення коронавіруса. Разом з ним 28 січня затримали ще двох вчених. Однак, ця новина – фейк, передає The Guardian.

– Лібера затримали за те, що він приховував участь у науковій програмі китайського уряду та отримував за це гроші. Уханський університет технологій щомісяця сплачував вченому $50 тис. Лібер повинен був залучити до китайської програми вчених високого рівня. Також він повинен був публікувати статті, організовувати міжнародні конференції й подавати заявки на патенти від імені китайського університету, – пише видання.

Виходячи з цього зрозуміло, що затримання американського вченого ніяк не пов’язане з коронавірусом, а з тим, що його дослідницька група в Гарварді приховала отримання понад $5 млн фінансування від Національного інституту охорони здоров’я і Міністерства оборони.

Інформація про COVID-19 почала поширюватися в грудні минулого року. Газета South China Morning Post писала, що перший випадок зараження коронавірусів в Китаї виявили 17 листопада. Тоді захворів 55-річний житель провінції Хубей. Зараз по всьому світу вірус виявили у більш, ніж мільйона людей в понад 200 країнах.

Читайте также:   МОЗ оновило правила навчання в умовах COVID-19 - молодші класи без масок, захисні щитки для вчителів і самоізоляція всього класу при виявленні єдиного випадку

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *