Смертельний діагноз: найнебезпечніші супутні захворювання для хворих на коронавірус

Абсолютна більшість людей, які заразилися коронавірусом і згодом померли, страждали хоча б одним, а частіше – одразу кількома захворюваннями, перебіг яких посилив вірус, свідчать дані статистики смертності, опубліковані в США і кількох країнах Європи. Найчастіше пацієнти страждали від серцево-судинних і хронічних захворювань нижніх дихальних шляхів, а також від діабету.

Найбільшу небезпеку коронавірус представляє для людей похилого віку, а також для тих, у кого є проблеми зі здоров’ям, оскільки через супутні захворювання зростають ризики виникнення ускладнень і летального результату, – це неодноразово підкреслювали і Всесвітня організація охорони здоров’я, і ​​відомі лікарі.

Дані про те, якими захворюваннями страждають люди, померлі з встановленим діагнозом COVID-19, поки обмежені. Серед тих, хто надав таку статистику США (ми аналізували дані Департаменту охорони здоров’я штату Нью-Йорк), Великобританія (чия національна статистична служба оприлюднила березневі дані по Англії та Уельсу), Італія, Нідерланди, а також Китай (опубліковані лютневі дані про декілька сотень смертей від Китайського центру з контролю і профілактики захворювань).

Одні з найбільш небезпечних супутніх коронавірусу захворювань – серцево-судинні: ішемічна хвороба серця, гіпертонія. Також великі ризики несуть хронічні захворювання нижніх дихальних шляхів, особливо астма і хронічне обструктивне захворювання легень. Крім того, серед померлих виявилося багато людей з діабетом. Для літніх людей коронавірус становить велику загрозу в разі деменції, хвороби Альцгеймера.

На відміну від китайської статистики, згідно з якою у третини померлих з коронавірусом не було ніяких супутніх захворювань, дані по інших країнах свідчать про набагато більшу частку людей з патологіями: близько 90% мали хоча б одне супутнє захворювання, а найчастіше – одразу кілька: в Італії, наприклад, «середній» померлий з коронавірусом страждав 3,3 супутніми захворюваннями, у Великобританії – 2,7.

Читайте также:   BioNTech: ревакцинація від коронавірусу має бути регулярною

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.