Важливість лідерських якостей у підлеглих для розвитку компанії

Компаніям для зростання і розвитку потрібні сильні лідери та впевнені співробітники. Часто в компаніях роль лідера і менеджера виконує одна й та сама особа. Однак, на мій погляд, це різні люди. Не кожен менеджер може стати лідером і навпаки.

Сильний лідер – це людина, яка вміє мислити стратегічно, здатна бачити на кілька кроків вперед майбутнє компанії, прогнозувати кроки конкурентів, оцінити й вибрати найбільш ефективні шляхи розвитку. Хороший менеджер бачить тільки те, що всередині компанії: розвиток кадрів, процесів та інші операційні завдання. Багато великих бізнесів асоціюються з їх керівниками, оскільки більшість компаній, що досягли успіхів, мають на чолі харизматичних лідерів. Однак компанія буде ще більш успішною, якщо робота в ній вибудувана таким чином, що всередині можуть з’являтися лідери на різних рівнях управління.

Чим більше в компанії співробітників, які вміють брати на себе відповідальність, тим краще й швидше буде розвиватися бізнес. Командно-адміністративна система управління, де за все відповідає і все вирішує одна людина, теж можлива. Однак вона найкраще підходить в кризові для компанії часи. У довгостроковій перспективі така система нестійка. Її недолік полягає у тому, що яким би геніальним не був керівник, він не може завжди й в усіх питаннях приймати тільки правильні рішення.

Крім того, у великих компаніях складно отримати всю об’єктивну інформацію, необхідну для прийняття правильних рішень. Також в централізованій системі управління виникає проблема наступності. Однак компанії, в яких є сильний лідер, мають кращу репутацію і, відповідно, вищу вартість. Але для більш довгострокового успіху потрібно подбати про появу подібних лідерських якостей у своїх підлеглих.

_______________

Читайте также:   Стадії запуску інноваційної ідеї

Цей матеріал опубліковано на блог-платформі Financoff. Думка автора може не збігатися з думкою редакції.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *