Важливість інтелектуального розвитку

Ваган Симонян

Чим більше розвинені інтелектуально і духовно ваші співробітники, тим сильніше ваша компанія. Інтелектуальний розвиток в молодості досягається в результаті отримання традиційної освіти. Але, закінчивши школу або університет, більшість з нас перестає дбати про розвиток свого інтелекту і дозволяє йому поступово атрофуватися. Ми не читаємо книжки, не відкриваємо для себе нічого нового, що знаходилося б за межами наших професійних інтересів, ми перестаємо мислити аналітично, перестаємо писати – в усякому разі так, щоб можна було перевірити свою здатність висловлювати думки чітко і ясно.

Постійне, навчання, тренує наш розум і розширює кругозір, веде до інтелектуального оновлення. Іноді для цього потрібен дисциплінуючий вплив навчальної аудиторії або спеціальні навчальні програми. Але частіше в цьому нема потреби. Ви здатні самостійно знайти безліч способів зайнятися самоосвітою. Дуже важливо навчитися аналізувати свою власну програму як би з боку. Ось чому так важливо читати літературу з широкого кола питань і підтримувати заочний контакт з великими мислителями.

Немає кращого способу регулярного підживлення і розвитку свого інтелекту, ніж вироблення в собі навички читати хорошу літературу. Ви можете спілкуватися з кращими умами минулого і сьогодення. Я раджу почати з постановки перед собою мети прочитувати одну книгу на місяць. Ще один потужний спосіб заточування інтелекту – це писати від руки. Ведення щоденника, де ви записуєте свої думки, ідеї та відкриття, сприяє ясності, точності й змістовності вашого мислення. Написання хороших нотаток, в яких викладаються думки та ідеї, а не просто міститься поверхневе перерахування подій, плідно впливає на вашу здатність ясно мислити й логічно міркувати, а також бути зрозумілим.

Іншими формами інтелектуального розвитку є організація і планування. Вони полягають в тому, щоб починати, представляючи кінцеву мету, і бути здатним подумки організувати процес досягнення поставленої мети. Це тренування уяви, вашої здатності з самого початку бачити кінцеву мету і весь шлях, що веде до неї, – якщо й не на рівні конкретних кроків, то хоча б на рівні принципів. Приділяйте інтелектуальному розвитку хоча б пів години на день.

Читайте также:   Кого не варто наймати на роботу?

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *