Етичний бізнес

У багатьох бізнесах для збільшення прибутку часто обманюють клієнтів, не дотримуючись норм моралі й етики. Однак на довгому відрізку, і, особливо в період криз, споживач починає розрізняти, де продають неякісний товар або послугу, і в підсумку обирає компанію, яка відноситься до своїх клієнтів чесно, відкрито й етично.

У різних країнах і у різних народів різне розуміння про мораль і цінності. Але основоположні поняття, як чесність і порядність, скрізь однакові. Споживачі сьогодні будуть робити вибір на підставі того, що вони знають про компанії. Репутація і соціальна відповідальність будуть займати все більш важливу роль. Ця тенденція, пов’язана з етикою, стає причиною того, що все більше людей цікавляться реальним джерелом походження товару, сировини з якої виробляються продукти. Неетичні споживчі товари, ризиковані бізнес-моделі, неетичні методи продажів, токсичні бізнеси будуть вимирати.

У довгостроковій перспективі будуть набирати обертів бізнеси, в яких закладені концепції екологічності та сталого розвитку. Споживачі після кризи перейдуть на більш помірне споживання. Оскільки причиною кризи, найчастіше, є надмірне споживання. І в цьому сенсі від кризи є певна користь. Зниження темпів економічного розвитку призводить до змін поведінки споживачів. Вони вчаться економити, жити без дорогих продуктів і не споживати надмірно.

Після завершення кризи ощадливість залишиться важливою частиною поведінки клієнтів. У наші непрості часи люди бажають турботи, співпереживання і щедрості, замість бездумного споживання. Важливість цих якостей буде вважатися одним з головних принципів мислення суспільства і бізнесу. Люди будуть віддавати, ділитися, співпрацювати й проявляти щедрість. Однак це більшою мірою відбувається в розвинених країнах. У країнах, що розвиваються, все ще багато людей вважають головною метою накопичення багатства і споживання. Але з ростом рівня життя там ситуація теж зміниться.

Читайте также:   Делегування виконання і делегування керівництва

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *