«Семантичний реалізм» Костянтина Скопцова — чому саме така назва?

Костянтин Скопцов надав нового значення терміну «семантичний реалізм».

Поговоримо про семантичний реалізм. Це назва індивідуального художнього стилю Костянтина Скопцова, аналогів якому в світі немає. Однак сам термін не є винаходом художника, він запозичив його у британського філософа Майкла Дамміта.

Семантичний реалізм — різновид наукового реалізму, який є напрямком європейської філософії. Семантичний реалізм виходить з того, що мова (семантика, тобто смислове значення слів) є відображенням реальності і існує тільки у відношенні з реальними явищами — навіть тими з них, які не можуть бути перевірені науковими методами. Таким чином, будь-яке висловлювання має «значення істинності», навіть якщо ми не можемо точно встановити це значення.

Звучить складно, чи не так? Художник пояснив нам, в чому суть, і розповів, чому вибрав таку назву для своєї творчої манери. «Теорія Майкла Дамміта говорить про те, що будь-яке явище підпорядковується принципу подвійності. Воно може виступати суб’єктом або об’єктом», — розповів Костянтин Скопцов. Художник додав, що так і його роботи мають розглядатися з двох точок зору: підготовленого глядача або непідготовленого.

Ілюстрація Костянтина Скопцова до книги Альберта Пайка Magnum Opus - 5 градус: Досконалий Майстер.

Ілюстрація Костянтина Скопцова до книги Альберта Пайка Magnum Opus – 5 градус: Досконалий Майстер.

«Від підготовки людини і її освітнього цензу залежить те, стане вона співучастником роботи, але залишиться глядачем», — повідомив Костянтин Скопцов. Під «освітнім цензом» мається на увазі розуміння значень алегорій і символів. Чи здатні ви розшифрувати послання, які містяться в кожній з картин майстра? Що криється для вас в переплетенні персонажів і фігур — сюжет або вибаглива естетика? Як би їх не сприймали, реалістична природа картин залишається незмінна — так само як природа мови у Дамміта.

«За шаром візуальних образів і за кожною дією персонажів прихований істинний сенс роботи», — розповів Financoff художник. Він навів такий приклад: якась людська фігура, над якою знаходиться кубічний камінь. Для необізнаних: просто фігура і просто камінь. Але підготовлені в цьому фрагменті побачать людину з високим інтелектом, але нерозвиненою духовністю. Тому що людину на низькому інтелектуальному рівні позначав би необроблений камінь, а глибоко духовну — кулястий.

Цей образ часто зустрічається в роботах Костянтина. Зокрема, він використовував його в своєму новому циклі — ілюстрацій до книги Альберта Пайка Magnum Opus. Детальніше про новинку можна почитати в персональному блозі художника, там же доступні до перегляду всі 34 картини циклу.

 

Читайте также:   Діджитал-арт — профанація чи еволюція?

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *