Діджитал-арт — профанація чи еволюція?

Художник Костянтин Скопцов про діджитал-арт.

Діджитал-арт, він же комп’ютерне чи цифрове мистецтво — мистецькі витвори за допомогою інформаційних технологій, поєднання таланту і прогресу. Чи можна порівнювати картини на холсті і на екрані? Костянтин Скопцов — художник, майстер філософської графіки, вважає, що можна і слід. «Діджитал-арт — новий метод, який стає на користь художнику. Наскільки арт-ринок будь-якої країни приймає цифрові твори мистецтва, настільки воно просунуте в галузі мистецтва, тому що на глобальному арт-ринку роботи в цьому стилі досить дороги, — каже художник. — У країнах, що відстали від світової тенденції, це не вважається повноцінним видом мистецтва», — додає він.

Костянтин Скопцов використовує комп’ютерні технології при складанні ескізів, до того як розпочати роботу на шкірі, але не нехтує він цим методом і для створення картин — навіть цілих циклів — від початку до повного завершення. Такою є серія «Тридцать три градуси», яку можна повністю побачити на сайті митця. Хотя спочатку ці тридцать чотири картини — рахунок йде з нуля — побачили світ за допомогою звичної техніки Костянтина Скопцова (туш, фарба, екошкіра), пізніше автор відтворив їх в «цифрі» «Побачивши весь цей цикл на шкірі, розклавши його перед собою, я побачив моменти за кольором і технікою, які хотів би виправити, но найголовніше — такі моменти були і по символіці, — розповідає художник Скопцов. — Після закінчення роботи на шкірі у мене з’явився доступ до двох нових джерел по символіці давніх ініціативних містерій. І це змусило мене знову взятися за цикл. Я повністю переробив його у діджиталі».

Коли праця була закінчена, автор переконався в перевагах цифрового методу. За думкою Костянтина, головніші переваги діджитал-картин такі:

  • до виставки в іншу країну можна везти хоч на флешках, а вже на місці друкувати;
  • також зручно використовувати для книжкових ілюстрацій;
  • придбати собі окрему картину або повний цикл може кожен зацікавлений глядач.

В останньому плюсі криється й мінус, каже художник. Недоліком цифрових творів вважається той факт, що вони не мають одного господаря і можуть бути відтворені незліченну кількість разів без втрати якості. Але недолік цей носить комерційний характер, і зайве занепокоєння матеріальною цінністю та «унікальністю» є причиною того, що в нашій країні не розвивається не тільки діджитал-арт, але і вже зовсім не новий жанр художньої фотографії. В розвинутих країнах такої проблеми немає і збирачі охоче купують надруковані картини, як і фото, до власних колекцій. Адже ж їх змістовна і візуальна цінність ніяким чином не залежить від форми і кількості примірників.

«Талант художника не втрачає від будь-якої техніки, в якій би він не працював. І робота таланту в стилі діджитал-арт все одно цінніше, ніж робота середнього майстра на полотні, на папері. З іншого боку, якщо художник не може реалізувати себе фарбами, тушшю, то він також не зможе реалізувати себе найсучаснішими комп’ютерними засобами», — стверджує Костянтин Скопцов. Ми же можемо констатувати, що нашому співрозмовнику це вдалося цілком і повністю, а також традиційно запрошуємо читачів завітати до галереї Костянтина Скопцова.

Читайте также:   Графіка і живопис: збовтати але не змішувати

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 2

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *