Розлучитися неможна помилувати. Чому карантин – гарний час, щоб підготуватися до весілля або розлучення

Пандемія коронавіруса стала не тільки перевіркою на міцність для світової економіки, а й для людських взаємин. Тривала самоізоляція для людей, які переважно бачать один одного 10 хвилин з ранку і 2 години ввечері, стала серйозною перевіркою на сумісність і наявність взаємних почуттів. Варто зазначити, що під час карантину приймання громадян в РАЦС здійснюється виключно з питань державної реєстрації народження, смерті та видачі архівних документів, необхідних для підтвердження при похованні.

В якості альтернативи громадяни мають можливість, не відвідуючи відповідні державні установи, подавати документи з питань одруження і розлучень й отримувати консультації через Інтернет з використанням веб-порталу “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану”. Через веб-портал відділи державної реєстрації актів цивільного стану приймають заяви з накладенням кваліфікованого електронного підпису, документи, необхідні для відповідної процедури одруження або розлучення, а також надають консультації. Крім того Мін’юст успішно запустило пілотний проєкт “Шлюб за добу”. Звернувшись до організаторів цього сервісу, зареєструвати шлюб можна не чекаючи закінчення місячного терміну.

Погода вдома під час самоізоляції

У перший тиждень карантину більшість сімей були раді провести час разом, коли не потрібно нікуди бігти, можна разом подивитися кіно, пообідати за одним столом, приділити увагу дітям. Але чим далі в ліс, тим більше позначається на людях відсутність колишньої свободи дій. Адже, як показує практика, особистий простір потрібен кожному.

Режим самоізоляції застав більшість зненацька, а деяких фактично взяв у заручники. Чоловіки й дружини заново пізнають один одного. Коханці та коханки перетворюються на вид, що зникає, спостерігаючи в інстаграм возз’єднання родин. Пари, які ще не з’їхалися, ходять на Zoom-побачення і засипають з гаджетом в руках.

Найгірше тим, хто і до карантину жили “як кішка з собакою”. Коли сім’я тримається на одній лише загальній житлоплощі, самоізоляція може стати дійсно небезпечною. Про це свідчить світова статистика дедалі більшої кількості випадків домашнього насильства під час карантину.

Як підготуватися до шлюбу під час самоізоляції?

Ви вже давно разом або з’їхалися тільки недавно. Офіційно ви не узаконили свої стосунки, але любите один одного. В такому випадку карантин може розставити всі крапки над і та допомогти вам визначитися з подальшим планом дій. Перед тим як подати заяву до РАЦСу, варто обговорити кілька дуже важливих моментів, щоб потім не було болісно пізно.

Першою чергою, потрібно зрозуміти обом для чого ви одружуєтесь/виходите заміж. Важливо, щоб погляди партнерів на створення сім’ї були однаковими. Якщо для одного – це просто данина традиціям, а для другого – спосіб поліпшити своє матеріальне становище, може тоді й починати не варто? Тому важливо відкрито сказати один одному, чого ви чекаєте від цього кроку.

Маленькі побутові дрібниці, як не дивно – дуже важливі. Перед тим, як бігти до РАЦСу, потрібно знати один про одного досить багато. А для того, щоб знати, треба не соромитися і ставити якомога більше питань. Розкажіть один одному про те, як ви плануєте розпоряджатися фінансами, коли будете в шлюбі: це буде загальний рахунок або кожен сам за себе. Обговоріть, наскільки незалежними ви б хотіли бути в контексті прийняття бізнес-рішень.

Шлюбний договір – показник не черствості та скупості, але розсудливості. До речі, “найромантичніший” договір можна укласти ще до вступу в шлюб. Щоб оформити документ, ви можете звернутися до адвоката або нотаріуса. Так, так, вони надають свої послуги громадянам України та під час карантину.

Ще один найважливіший момент, який потрібно вирішити до вступу в шлюб – це визначитися з прізвищем. Ви можете залишитися кожен при своєму, взяти одне загальне (причому як чоловіка, так і дружини) або взяти нове подвійне прізвище. Приймаючи рішення з цього приводу, не забувайте, що зміна прізвища тягне за собою зміну всіх документів, починаючи від паспорта, до перевипуску банківських карт.

І ось, ви вже про все домовилися, щасливі та задоволені готові вступити в новий спільний етап вашого життя. Справа залишилася за малим – звернутися на веб-портал “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану”, довести до ладу справи, підготувати квартиру до вступу в шлюб і чекати призначеної дати!

Як в ізоляції підготуватися до розлучення?

На жаль, в той час як для одних пар самоізоляція – це привід ще раз переконатися в силі й міцності почуттів, для інших – це показник того, що вони не створені одне для одного. І це, насправді, не так уже й погано. Далеко не всім щастить з першого разу знайти свого єдиного супутника життя. І в такому випадку, карантин працює як лакмусовий папір, виявляючи проблемні сторони відносин.

Якщо ви обидва розумієте, що зберігати сім’ю вже немає сенсу і розлучення – єдине розсудливе рішення, значить так тому і бути. Спробуйте обговорити мирним шляхом як саме буде проходити ваше розлучення, і як ви будете спілкуватися надалі.

Сценаріїв глобально два: мирний – коли кожному з вас вдається зберегти повагу до себе, один одного та і дітей, домовившись про ключові питання; і військовий – коли переговори неможливі або заходять в глухий кут. Другий сценарій довший, болісніший і набагато дорожчий в усіх сенсах.

Розлучитися можна в РАЦСі або в суді. Перший варіант можливий, коли на розлучення згодні обидва, немає спільних неповнолітніх дітей, і ви не сперечаєтесь про майно. В інших випадках застосовується судовий порядок.

“Не дати розлучення” в Україні не можна – розв’язання питання про розірвання шлюбу займає від 1 до 3 місяців, якщо хоча б один з вас наполягає на тому, що збереження сім’ї неможливо. Процес може сильно затягнутися, коли при розлученні в суді розглядаються також питання про дітей і про розподіл майна.

Якщо ви змушені проживати з вже не коханою вами людиною на одній житлоплощі – краще займати різні кімнати, щоб не провокувати сплески агресії. Краще, звичайно, з’їхати та почати займатися підготовкою документів до розлучення.

Проблемою може стати питання про розподіл майна. Якщо ви заздалегідь не прописали, хто кому і що винен, спільне майно, як правило, буде ділитися навпіл. Нерідко одна зі сторін може приховувати від іншої багато фінансових деталей. Майно за кордоном потрібно шукати заздалегідь, оскільки його пошук може істотно затягнути процес розлучення і погіршити й без того не дуже хороші відносини.

Звичайно ж, фінансовий розподіл краще здійснювати разом і за обопільною згодою. Альтернатива шлюбним договором – угода про розподіл майна. Ні в якому разі не беріть на себе ніяких зобов’язань і ні від чого не відмовляйтеся без кваліфікованої юридичної допомоги.

Найнеприємніша і найболісніша з суперечок – це спор про дітей. Для врегулювання спору, потрібно прийти до спільного знаменника в трьох ключових домовленостях: з ким будуть проживати діти, про порядок спілкування з дітьми та про аліменти. Якщо ви не зможете домовитися про дітей до суду, в процес будуть залучені органи опіки та піклування, а також ваші діти, які досягли 10-річного віку.

Тримайте себе в руках і не опускайтеся до особистих образ, особливо в соцмережах. Якщо справа дійде до суду, ваш образливий або провокаційний пост може зіграти не на вашу користь. Та й виносити сміття з хати на загальний огляд – не найкращий спосіб розлучитися цивілізовано.

Читайте также:   5 способов выглядеть обворожительно в 2018 году

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *