Провідні стартапи Кремнієвої долини знижують оцінки заради інвестицій

Через зненацька наздогнавшу нас пандемію та обережність венчурних інвесторів, які вважають за краще перечекати смутні часи й продовжують підтримувати тільки свої портфельні компанії, молодим стартапам зараз доводиться не солодко. Залучення інвестицій ще ніколи не давалося так важко. Саме тому багато експертів і фаундерів із Кремнієвої долини пророкують масові скорочення штату і закриття багатьох стартапів.

Провідні молоді технологічні компанії з Кремнієвої долини знижують власні оцінки заради залучення нових інвестицій. Цей феномен досліджувала британська газета Financial Times.

Яскравий приклад тенденції – стартап-розробник систем управління даними Confluent. Коли команда компанії вступала в переговори з інвесторами на початку 2020 року, вона очікувала від наступного раунду фінансування подвоєння власної оцінки – виручка за 2019 рік зросла майже на 100%. Замість цього проєкт, в інвесторах якого зіркові фонди Sequoia Capital, Benchmark Capital і Index Ventures, а в клієнтах – Credit Suisse і Rakuten, був вимушений відмовитися від мрії бути оціненим у $5 млрд і погодитися на більш скромні $4,5 млрд. Раунд на $250 млн, що пройшов недавно, очолила інвесткомпанія Coatue Management.

Читайте также:   Чому після COVID-19 навчання в МВА більше не варте своїх грошей

«І ми відчуваємо себе щасливчиками. Це дуже складний час, щоб залучати гроші від приватних інвесторів», – констатував у коментарі FT гендиректор Confluent Джей Крепс.

Серед інших проєктів, які зіштовхнулися зі схожою проблемою, – виробник сенсорів і камер для промислових підприємств і автомобілів Samsara (за даними FT, обговорюється новий раунд нижче поточної оцінки в $6,3 млрд) і розробник систем управління для тревел-індустрії TripActions (за даними FT, обговорюється новий раунд нижче поточної оцінки в $4 млрд).

За оцінкою Pitchbook, венчурні капіталісти Долини сидять на грошовому мішку з $120,4 млрд, але витрачати ці гроші не поспішають – занадто велика невизначеність на ринку і занадто розмиті перспективи виходу індустрії з кризи, породженої пандемією коронавіруса.

Читайте также:   «Birkin» від Hermes — прекрасна інвестиція!

В результаті фаундери молодих технологічних компаній змушені погоджуватися на ті умови, що пропонують нечасті інвестори-сміливці. Деякі й зовсім не знаходять джерел підтримки і йдуть на непопулярні заходи у вигляді звільнень і жорстких скорочень зарплатні.

«Щонайменше зараз, Кремнієва долина – це більше не мир фацндера. Молодому поколінню підприємців доведеться зіткнутися з суворою дійсністю», – зазначила партнер юридичної фірми Cooley Рейчел Проффітт.

Згідно з підрахунками глави фонду Industry Ventures, близько 80% венчурних капіталістів сьогодні готові інвестувати в стартапи лише за рівнем попередніх або більш низьких оцінок вартості бізнесу.

При цьому велика частина американських стартапів почне відчувати дефіцит ресурсів на розвиток до того, як економіка, за прогнозом МВФ, повернеться до зростання в кінці 2020 року. «Компанії почнуть закриватися … Підуть хвилі звільнень», – констатувала у своєму огляді минулого тижня Асоціація національного венчурного капіталу.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *