Мистецтво керування часом: поради від Ельвіри Гаврилової

Час — найважливіший ресурс у нашому житті, тому людям, які прагнуть стати успішними, треба навчитися їм керувати. Сьогодні я поділюся з вами секретами ефективного використання часу та допоможу вам стати на голову вище до образу успішної людини.

Треба визначитись з пріоритетами

 

Ні для кого не секрет, що певна систематизація задач за рівнем їх важливості значно спрощує ведення справ та економить ваш час. Найефективнішим можна вважати підхід американського президента Дуайта Ейзенхауера. Зокрема екс-глава Білого Дому розмежував справи за ступенями їх важливості. Так, перша група складається з завдань першочергової важливості — вони мають бути виконані терміново, а їх невиконання в строк понесе за собою тяжкі наслідки. До другої групи відносяться важливі, але не термінові справи — ці задачі можна відкласти, проте тривале їх знаходження у «довгому ящику» може в майбутньому позбавити вас вільного часу. Третя група складається з термінових задач, проте не важливих для вас — тут Ейзенхауер рекомендує делегувати такі справи іншим людям, які готові прийти вам на допомогу. І, нарешті, до четвертої групи належать не важливі та не термінові справи — їх можна ігнорувати без небезпеки отримати негативні наслідки у разі їх невиконання.

Читайте также:   IT-рішення для переведення команди, клієнтського сервісу і продажів на віддалену роботу

Навчіться фільтрувати інформацію

Для більш ефективного використання часу не менш важливим є здібність розрізняти завдання або інформацію, яка не є важливою для досягнення поставленої мети. Маленький приклад: якщо ви ставите перед собою за мету купити смартфон через рік, то не вигідно шукати сьогоднішню інформацію в інтернеті — ці дані втратять свою актуальність та надалі не вплинуть на прийняття кінцевого рішення.

Записуйте завдання

Хочете досягти успіху — треба не лінуватися занотовувати свої кроки для його досягнення. Зокрема планувати комплекс дій на наступний день варто ввечері — це допоможе вам значно заощадити час зранку. Навіть якщо у вас з’являться нові завдання впродовж дня, ви можете сміливо коригувати свої плани. Варто не забувати визначати пріоритет завдання та викреслювати вже пройдені кроки. Крім того, виконання всіх поставлених завдань надихне вас на нові зрушення у завтрашньому дні.

Читайте также:   Як працювати з аудиторією X, Y, Z і Альфа

Старайтесь виконувати справи послідовно

Варто пам’ятати, що завдання підвищеної складності необхідно виконувати з самого початку дня, адже зранку людина зможе виконати їх швидше та з меншими витратами часу. Більш того, складні завдання можна розділити та системувати по рівню важливості саме для вас — і будь-яка складна задача вже не буде здаватися вам такою страшною та неможливою.

Намагайтесь сконцентруватися на одному завданні

Якщо ви, не закінчивши одну справу, відразу переходите до виконання іншої, то це призведе до неминучого зниження продуктивності. Не менш небезпечним є рішення відразу братися за декілька справ одночасно — це призведе до витрат додаткових годин та загалом знизить якість виконання поставлених завдань.

Читайте также:   Чотири принципи ефективного тайм-менеджменту

Та ще одне — жожне з цих правил не зможе запрацювати, якщо у вас не буде мотивації власноруч досягати поставленої мети. Тому ваш успіх повністю залежить від вас самих.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *