Магія слова «ні»: вчимося відмовляти правильно

Магія слова «ні»: вчимося відмовляти правильно

На жаль, в дитинстві нас не вчили, що чарівних слів насправді два. Перше ви, звичайно, пам’ятаєте, а друге – слово «ні». Чому ви не знали про його магічну силу? Бо вживаєте його вкрай рідко. А дарма. «Ні», куди дієвіше ніж «будь ласка», позбавить від зайвої роботи, участі в провальних проектах та від чужих зобов’язань, які вас благають звалити на свої плечі. Але як відмовляти, аби не створювати дискомфорту ні собі, ні співрозмовцеві? Розкрию кілька секретів.

Чому так складно відмовляти

Перш ніж погодитись на затію, до якої не лежить душа, задумайтесь, чому вас тягне сказати «так». Не хочете здатись неввічливим? Але можна й ввічливо відмовляти. До того ж, відмова – ваше невід’ємне право. Таке ж, як і право співбесідника попросити про послугу.

Боїтеся втратити гарну можливість? Не кожне починання приносить позитивний результат. Не кожна затія володіє потенціалом хорошого шансу.

Навіщо казати «ні»?

Щоб вас не експлуатували. Люди схильні вилазити на шию тим, хто не може їм відмовити. Не встигнете схаменутись, як вас засиплють з головою чужими проблемами. На свої може не залишитись ні сил, ні часу.

Щоб вберегтися від необдуманих кроків та помилок. Імпульсивні та нерозсудливі вчинки не допоможуть збудувати кар’єру, розширити бізнес, налагодити партнерські зв’язки. Та і в особистому житті вони часто виходять нам боком. Тому важливо навчитися аналізувати всі пропозиції, які до вас надходять, та відмовлятися від авантюр.

Секрети правильної відмови

Скажіть прямо, що не зможете виконати прохання. Головне – не виправдовуйтесь. Ви нікому нічого не повинні.

Продемонструйте, що ви зараз зайняті нагальними та важливішими справами. І не покинете їх, поки не справитесь. Це дасть час, аби обдумати пропозицію та схарактеризує вас в очах прохача відповідальною людиною.

Поясніть, що ви дуже зайнята та завантажена людина. Скаржитись на своє життя не варто, але покажіть, що раді були б допомогти, але поки ніяк.

«Мені треба подумати», – це чесна відповідь і правильне рішення. Якщо ж на вас тиснуть і вимагають дати відповідь тут і зараз – кажіть таким людям тверде «Ні!». Навряд співпраця з ними буде вигідною.

Читайте также:   Венчурний бізнес перестав бути ринком стартапера, ставши ринком інвестора

Читайте також: ГУЛЯЙ СМІЛО: 5 ПОРАД ПРАЦЕГОЛІКАМ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *