Що ви робите не так під час домашніх тренувань

Карантин – найкращий час привести себе до ідеальної форми. Я вважаю, що для тренувань вам не потрібні ніякі спортклуби, тренажерні зали та фітнес-холи. Усе можна робити вдома, а головне – якісно! Але більшість просто не знає, як правильно тренуватися вдома. Сьогодні я пропоную вам довести свої квартирні заняття до досконалості й перестати повторювати деякі помилки. 

Помилка 1: при виборі онлайн-тренувань дивіться на кількість підписників

Тисячі передплатників нічого не гарантують, найчастіше вони виявляються накрученими. Важливо звернути увагу на підготовку людини, яка викладає онлайн, – він повинен мати відповідні сертифікати про отриману спортивну освіту або пройдені курси. Краще обирати YouTube-канали професіоналів, які викладають свої навчальні відео не перший рік. Хоча в інстаграмі є якісний контент, на жаль, його не так легко відшукати серед величезної кількості інформації в цій соцмережі.

Помилка 2: занадто часто тренуєтеся.

Різко переходити від сидячого способу життя до тренувань цілими днями не варто. Ми повинні починати тренуватися поступово – перш за все, усвідомлюючи свої можливості. Зробіть спорт звичкою і приділяйте йому достатньо часу.

Помилка 3: займаєтеся йогою без розбору.

Карантин – ідеальний час, щоб займатися йогою вдома. Вивчати нові асани можна навіть разом з кішкою – але якщо ви поки не сильні в теорії, краще починати з одного виду давньої практики. Я рекомендую стартувати з занять хатха-йогою. Оскільки ця практика повільніша й більш глибокодумна, у вас буде достатньо часу й мотивації для вдосконалення асан. А якщо вам потрібна більш динамічна й активна практика, спробуйте віньясу. Вона плавно синхронізує дихання й рухи для переходу з одного положення в інше.

Помилка 4: починаєте з високоінтенсивних тренувань без підготовки.

Інтервальні високоінтенсивні тренування, які обіцяють спалити жир за кілька хвилин, дуже привабливі й ефективні, якщо все зроблено правильно. Але вони підходять не всім. Якщо ви не займалися спортом раніше, краще почати з кардіо, а потім поступово вводити інтервальні вправи. Почніть з короткої десятихвилинної серії інтенсивної активності та збільшуйте цей час до 20, 30 хвилин по мірі того, як ви наберете форму. Також намагайтеся поступово скорочувати час відпочинку між сетами.

Помилка 5: використовуєте спорядження на початковому рівні.

Люди із середнім рівнем підготовки можуть активно користуватися спортивним спорядженням, а також робити вправи на верхню та нижню частину тіла за раз. Виконуючи більшу кількість вправ для всього тіла за один сеанс, ми збільшуємо інтенсивність тренувань. Початківцям краще чергувати тренування з днями відпочинку і працювати з власною вагою або «домашніми» обтяжувачами – пляшками з водою, рюкзаками, книгами.

Помилка 6: не розігріваєте м’язи перед тренуванням.

Багато людей вважають, що тренування в домашніх умовах з маленькою додатковою вагою може бути менш інтенсивним, тому перед ним не потрібно розминатися. Ця помилка може спричинити не тільки травми, а й зниження ефективності занять. Є онлайн-класи, які радять робити розминку, але не показують, яку саме. Розминка обов’язкова. Під час неї ми повинні відчувати, як температура тіла поступово підвищується, а серцебиття частішає.

Помилка 6: робите надмірні або недостатні перерви між вправами.

Важливо дотримуватися часу відпочинку між повтореннями та сетами, які відзначені в тренуванні. При недостатньому відпочинку наше тіло не встигне відновити необхідну енергію для подальшого тренування. А якщо перерви між вправами занадто великі, ефект від тренування просто згасає.

Помилка 8: поєднуєте кардіо і силові тренування.

Попри те, що рекомендується робити обидва типи тренувань, суміщати їх в одній сесії – не найкращий варіант. Краще проводити їх окремо – один вид вранці, другий – удень.

Помилка 9: не їсте достатньо білка.

Для спортивної фігури не потрібна жорстка дієта – це помилка. На додаток до фруктів і овочів, необхідних нам кожен день, треба зберегти споживання білка або навіть збільшити його, щоб уникнути втрати м’язової маси. Рекомендована кількість становить від 1,8 до 2,5 грама на кілограм ваги. Хоча знову ж таки все залежить від вашого рівня підготовки та типу тренувань.

Помилка 10: повторюєте одне й те саме кожен день.

Якщо в тренажерному залі ця проблема легко вирішується за допомогою тренера, то вдома сильна спокуса повторювати один і той же освоєний урок на YouTube. Багато людей роблять одне і те саме кожен день, не усвідомлюючи, що, як тільки ваше тіло звикне до тренувань, результат більше не буде прогресувати. Ось чому час від часу необхідно збільшувати кількість повторень, підходів, навантаження й складність вправ, щоб не стояти на місці.

Помилка 11: не дотримуєтесь порядку вправ.

Важливо не тільки обрати хороший онлайн-клас, а й чітко дотримуватися порядку вправ, який пропонує інструктор. Всі вправи, серії, повторення, інтенсивність, частота повинні відповідати вашій меті. Якщо ми проводимо тренування без порядку виконання вправ, не керуючись розумною логікою, ми не доб’ємося хороших результатів.

Помилка 12: не робите розтяжку.

Беріть приклад з Мадонни й ніколи не пропускайте цю корисну вправу, тренуючись вдома. Проводячи більше часу сидячи й лежачи, наша спина починає боліти, а постава погіршується. Розтяжка допомагає цьому запобігти.

Помилка 13: не стежите за технікою.

Відсутність тренера поруч ставить під загрозу правильність техніки кожної вправи – а це може призвести до травм. Щоб уникнути цього, намагайтеся досягти проміжної точки: тренуватися з максимальною інтенсивністю до тих пір, поки ви в силах дотримуватися правильної техніки.

Помилка 14: обираєте занадто складні вправи.

Це найпоширеніша помилка, яку буває складно розпізнати. Є люди, які ніколи не займалися спортом і при цьому намагаються виконувати вправи, що виходять за рамки їхніх можливостей. Це може привести до травм. Тому, якщо ви не знаєте, який рівень для себе обрати, важливо проконсультуватися з професіоналом.

__________________

Читайте также:   7 модних виставок, які ви повинні відвідати в 2021 (навіть не виходячи з дому)

Цей матеріал опубліковано на блог-платформі Financoff. Думка автора може не збігатися з думкою редакції.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *