Основні принципи лікування: Олексій Орлов

Основні принципи лікування

Мистецтво лікування відоме ще з давніх часів. Від стародавнього Єгипту, Китаю, Греції та Риму ця наука удосконалювалася до наших днів.

Здоров’я людини є одним з найважливіших факторів його благополуччя й успіху в цілому. На сьогоднішній день існують безліч медичних методик, за допомогою яких пацієнт може вирішити свою проблему зі здоров’ям, а також – вибрати необхідні послуги, які надають медичні установи.

З роками, виходячи на новий рівень соціального життя, люди прийшли до того, що турбота про здоров’я є життєво важливим критерієм. Ми поступово дійшли розуміння, що має значення не тільки правильно лікуватись, але й проводити профілактику різних захворювань, кілька разів на рік проводити необхідні обстеження всього організму, підтримувати «форму», вдаючись до послуг різних фахівців. Нагородою такому розумному відношенню до свого організму буде щасливе життя і спокійна старість.

Олексій Олександрович Орлов у 2009 році закінчив Національний медичний університет ім. А. А. Богомольця.

Спеціалізацію з проктології отримав у Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика.

Спеціалізацію з організації і управління охороною здоров’я отримав у Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика.

Отримує спеціалізацію за напрямком Публічне управління у сфері охорони здоровя в Національній академії державного управління при Президентові України

Володіє оперативною технікою у відділах: загальна хірургія, абдомінальна хірургія, проктологія, гнійна хірургія, хірургічні ускладнення діабету, лікування діабетичної стопи.

Володіє глибокими знаннями і вміннями у відкритій хірургії та лапароскопічній хірургії. Широко застосовує малоінвазивні оперативні втручання (хірургія одного дня).

Регулярно проходить тематичне удосконалення та підвищує лікарську категорію в провідних академіях і навчальних центрах України. Завжди знаходиться в курсі усіх нових методів лікування в хірургії завдяки відвідуванню зарубіжних і вітчизняних симпозіумів, з’їздів, конференцій та майстер-класів.

Ми поговорили з хірургом, головним лікарем, директором медичного центру «Клініцист», громадським діячем Олексієм Орловим про плюси і мінуси нової медичної реформи, про специфіку менеджменту в приватних клініках, про найактуальніші проблеми в сфері здоров’я, а також про напрямки в хірургії.

Зараз в Україні йде активна дискусія про нову медичну реформу. Розкажіть, які, на вашу думку, плюси і мінуси у цієї реформи і як це вплине на приватні медичні заклади.

Країна перейшла на ринкову економіку вже давно, і медицина не стала винятком. Мінус цієї реформи в тому, що тут збираються заощадити на здоров’ї людей. І цього робити не можна було. Людина як соціальна одиниця повинна отримувати необхідну медичну допомогу за рахунок держави, роботодавця або за рахунок загального медичного страхування. Але для приватної медицини ця реформа – великий плюс, тому що ми тепер можемо конкурувати з державними установами, тому що на законодавчому рівні буде прийняте поняття медична послуга

Здоров’я: хірург – Олексій Орлов

У державних клініках обслуговування пацієнтів, на жаль, ведеться з рук геть погано. Людина часто залежить від чужого поганого настрою, вистоює довжелезні черги, отримує неякісне, неповноцінне лікування. Сказується велика навантаженість на лікаря та відсутність ефективної мотивації та менеджменту в державних медичних установах. Бо слід пам’ятати, що в державних клініках працюють великі професіонали, яких недооцінює ні держава ні керівництво лікарень ні навіть пацієнт.

У приватних клініках приділяють увагу не тільки професійному зростанню лікарів, а й медичному сервісу. Це залежить від якостей лікаря, перш за все. Та задоволеністю своєю роботою.

Чому в ситуації, що склалася, пацієнту найкраще користуватися послугами приватних клінік і лікарів?

Лікарі приватних клінік дорожать своєю репутацією: зайвий раз зателефонують пацієнтові, аби пересвідчитися в тому, як він себе почуває тощо. Пацієнта бережуть в повному розумінні цього слова. Турбуються про якість лікування, про те, щоб пацієнт і надалі користувався послугами клініки. У державних установах такого немає. Хіба що тільки за рідкісним винятком, коли пацієнт має особистий контакт з лікарем.

Сьогоднішня система охорони здоров’я про пацієнта не турбується. Зараз, щоб потрапити до хірурга, потрібно спочатку прийти до сімейного лікаря. Тепер пацієнт буде думати, до кого йому звернутися. Звичайно ж, він піде туди, де його добре приймуть, у зручний для нього час.

Чи можливо, що з часом державна медицина зникне, як поняття?

А вона вже потроху зникає. Якщо ви помітили, зараз навіть наукові інститути переводять на госпрозрахунок. Згодом вибір державних медичних послуг буде обмежений тільки екстреною допомогою. Якщо раніше пацієнт звертався з грижею, йому скажуть купити ліки, яких немає в клініці, і все одно покладуть в лікарню. Зараз же йому можуть дати офіційну відповідь, що ми вас не покладемо, тому що у вас – плановий випадок, чекайте, коли буде екстрений, або оперуйтеся за свій кошт. Хочу сказати, що економія в медицині не повинна бути присутня. Також неприпустиме ринкове регулювання в медичній галузі, особливо в країні, яка є соціально орієнтованою.

Як вважаєте, на яких принципах повинна стояти національна політика охорони здоров’я?

Національна система охорони здоровя повинна будуватися на 3 пріоритетах:

 • Людиноцентричність;

 • Духовність;

 • Національна безпека.

На 7 принципах:

 • 1) системний комплексний розвиток та інтегрованість

 • 2) децентралізація
 • 3) безпека

 • 4) доступність
 • 5) публічність

 • 6) якість
 • 7) превентивність

Також повинні бути 7 напрямів побудови Національної системи охорони здоровя:

 • ефективне управління та лідерство;

 • система громадського здоров’я;

 • професіонали СОЗ, наука та розвиток професійного самоврядування;

 • фінансування та державно-приватне партнерство;

 • медичне обслуговування його фізична доступність, якість і безпека;

 • інформатизація;

 • ефективна фармацевтична політика.

 • Вища мета Національної системи охорони здоровя це забезпечення високої якості життя українця та середньої тривалості життя – «80 плюс»

Зараз декларують, що на одного сімейного лікаря буде доводитись 2000 чоловік. Однак це занадто багато для того, щоб пацієнт отримав якісне обслуговування. Це було зроблено для того, щоб скоротити кількість сімейних лікарів і максимально заощадити кошти. У Литві навантаження було 1500 чоловік на лікаря, і медпрацівники вийшли на акцію протесту. Профспілки підрахували, що оптимальна навантаження – це 1200-1300 чоловік. Причому там на діяльність лікаря (і це не зарплата в кишеню) виділяється не тисяча-дві євро, а чотири. Лікар повинен з них платити за оренду, послуги медсестри, витратні матеріали. І цих грошей виявилося мало для того, щоб гідно жити і вести свою діяльність. Коли грошей вистачає тільки «на поїсти», то про яку діяльності можна говорити? Поставити всіх лікарів у ситуацію, коли всі «хабарники» і «непрофесіонали», це найпростіше. Але чомусь, коли наші лікарі їдуть працювати за кордон, вони там стають одними з найуспішніших.

Національна система охорони здоров’я повинна бути побудована на декількох основних принципах. Це: системно-комплексний розвиток, інтегрованість, безпека, публічність, якість, превентивність. Також існують кілька напрямків розвитку системи охорони здоров’я: ефективне управління, державно-приватне партнерство, інформатизація і фармацевтична політика. Це те, на чому має будуватися національна система охорони здоров’я.

Як ви використовуєте сучасний менеджмент у приватній клініці? Які існують професійні інструменти просування у цій сфері?

Медичне обслуговування – досить великий ринок. Ті методи, які діють у звичайних сферах, можна використовувати і тут. Але найбільш ефективним інструментом досі є «сарафанне радіо».

Раніше вважалося, що лікарю головне – знайти, куди влаштуватися, і йому потрібно було мало не проситися на роботу. Зараз кожен лікар може спокійно сам себе розпіарити (презентувати) в інтернеті, і для цього йому не потрібні особливі витрати.

Маркетингова лінія нашої клініки – бути зрозумілими кожній людині. Моє завдання як керівника – забезпечувати своїх працівників роботою. Пам’ятати, що пацієнт – головний у клініці. Тоді ми можемо бути успішними й сильними. Плюс, необхідно створювати комфортні умови для своїх працівників. У правилах приватної клініки прописані стандарти, яких ми дотримуємося, якщо хочемо бути успішними.

Як давно ви ведете особисту практику? З якими проблемами до вас може звернутися пацієнт?

Я займаюся загальною та лапароскопічною хірургією, лікуванням діабетичної стопи, проктологією тощо. Це – мої основні напрямки. Самостійну практику веду з 2012 року. З 2009 року, незважаючи на те, що був інтерном, до мене вже зверталися люди, що викликало здивування у маститих хірургів.

«Фішка» нашої клініки – загальна, амбулаторна, малоінвазивна хірургія, проктологія, оториноларингологія (ЛОР), хірургія голови та шиї, сімейна медицина. Є у нас і повноцінні стаціонарні палати для пацієнтів. Ми цілком конкурентоспроможні за обсягом оперативних втручань, які можемо виконати. Також у нас чудові сімейні лікарі, і педіатр, і інші відмінні фахівці. Наприклад, ЛОР у нас беззаперечно найкращий в Україні це Шидловський Анатолій Юрійович який обєднав і практичну і наукову діяльність.

Як довго ви підбирали команду?

З огляду на те, що з 2009 року я вже розумів, чим буду займатися, став придивлятися до лікарів, які працюватимуть не тільки на мене, а й зі мною. Так, щоб я міг відрекомендувати їх або запросити в клініку на консультацію, і щоб мені не соромно було перед пацієнтом і перед самим собою.

Коли до вас приходить пацієнт, ви ведете його від початку і до кінця історії хвороби?

Ми намагаємося надати людині максимальну допомогу. Навіть якщо у нас немає потрібного фахівця або ліцензії на будь-яку діяльність, ми направляємо пацієнта в потрібну клініку, і там його приймуть в будь-який зручний для нього час. Наш пацієнт отримує повний комплекс послуг. Також хворий може не ходити по поліклініках, вистоювати черги, щоб здати аналізи, а може звернутися до нас, і це займе у нього максимум десять хвилин. Результати ми можемо вислати в електронному вигляді. Повна зручність, повний комфорт.

Чи займаєтеся ви яким-небудь видом суспільної діяльності? Яким, і що це вам приносить?

Я беру участь в експертній платформі ПРО S VITA, де спільними зусиллями з професіоналами галузі створюємо Національну систему охорони здоров’я України. Хочу, щоб мене почули, хочу почути грамотних людей, які займаються системою охорони здоров’я. Хочу, щоб прийняли мої думки, твердження про те, як вона повинна бути побудована. І я цим займаюся для того, щоб в нашій країні медичне обслуговування стало на порядок кращим; щоб не ми їздили в інші країни влаштовуватися на роботу, а щоб приїжджали до нас; щоб Україну знали як державу з медициною високого рівня. Фахівці у нас висококласні. Нам потрібно аналізувати вітчизняний та закордонний досвід і переймати найкраще, що є у світі і реалізовувати в Україні.

Моя мета – щоб про нашу країну знали в усьому світі, як здорову, успішну та заможну державу.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 319

Напишите комментарий

Your email address will not be published.