Вплив пандемії на атмосферу Землі: якість повітря в світі покращилася

Вплив пандемії на атмосферу Землі

Локдауни, що вводяться повсюдно під час пандемії коронавируса, призвели до зниження рівня шкідливих промислових викидів і викидів транспорту в атмосферу нашої планети. Це позначилося на якості повітря — в 2020 році воно покращилося в більшості країн світу. Ці висновки експертів були озвучені в щорічній доповіді про якість повітря, опублікованій швейцарською компанією IQAir.

Доповідь містить дані по 106 країнам і 92 містам світу. Поліпшення якості повітря в умовах пандемії спостерігалося в 84% країн та 65% міст, дані яких увійшли в доповідь.

Найзначніше поліпшення було відзначено в Сінгапурі, Бангкоку і Пекіні, де в період пандемії були введені найжорсткіші обмежувальні заходи. У Сінгапурі шкідливі викиди знизилися на 25%, в Бангкоку — на 20%, в Пекіні — на 23%. У порівнянні з показниками 2019 року, значно чистіше стало повітря в 86% китайських і в 63% індійських міст.

У десятку країн з найбільш забрудненим повітрям увійшли Індія, Бангладеш, Пакистан, Афганістан, Катар, Оман, Монголія, Киргизстан, Індонезія і Боснія-Герцеговина. Останнє 106-е місце в глобальному рейтингу забруднення повітря займає Пуерто-Ріко — тут найчистіше повітря в світі.

Міста з найбруднішим повітрям — Делі і Дакка. У IQAir відзначають, що в цих містах дуже висока ймовірність негативних наслідків для здоров’я жителів, насамперед – загострення легеневих і серцевих захворювань. Найчистіше повітря в столиці і найбільшому місті Американських Віргінських островів Шарлотті-Амалії. Також в топ-5 міст з найчистішим повітрям увійшли Гельсінкі, Стокгольм, Веллінгтон і Таллінн.

Вплив карантину COVID-19 в 2020 році призвів до підвищення якості повітря, яке допомагає пом’якшити наслідки зміни клімату. А заходи, які вживає людство щодо пом’якшення наслідків зміни клімату, в свою чергу, ведуть до підвищення якості повітря. Усе взаємопов’язане, і, якщо після коронакрізіса відновлювати економіку, намагаючись не завдавати шкоди навколишньому середовищу, нам вдасться досягти справжнього прориву в пом’якшенні наслідків зміни клімату.

Читайте также:   Коронавірус в Україні: прикордонники візуально оглядатимуть пасажирів, які прибувають з Італії

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *