Виробництво проблемного літака Boeing 737 Max буде призупинено

З січня 2020 року компанія Boeing призупинить виробництво літака Boeing 737 Max. Ця модель стала сумно відомою після двох аварій, які забрали життя 346 осіб. Інциденти сталися в жовтні 2018 року і в березні 2019 року.

Після аварій в ряді країн заборонили експлуатацію літака Boeing 737 Max. А пізніше з’явилися відомості про ймовірну причину катастроф. Виявилося, що причиною аварій стало поєднання цілого ряду факторів, таких як використання агресивних і ризикових налаштувань системи штучного інтелекту, розрізненість відділів, недостатня підготовка пілотів і проблеми з державним контролем. Якщо коротко, через особливості конструкції літака розробникам довелося внести зміни в роботу системи допомоги в польоті, і вона більш агресивно змінювала положення носа літака. Також був переглянутий підхід до роботи датчиків цієї системи. Однак пілотів не стали навчати роботі з оновленою системою, так що вони могли приймати помилкові рішення при нестандартній і незрозумілій для них поведінці літака. До того ж, модель Boeing 737 Max не пройшла належної сертифікації.

Читайте также:   Apple отримала рекордну виручку

Пізніше повідомлялося, що компанія Boeing знайшла можливість розв’язувати проблеми з цією моделлю літака, запровадивши нове програмне забезпечення і задіявши два бортові комп’ютери. Тоді йшлося про те, що відновлення польотів Boeing 737 Max буде залежати від результатів випробувань в реальних умовах, а також від схвалення регуляторів у всіх регіонах, де буде експлуатуватися літак. Але, судячи з усього, остаточно виправити проблему так і не вдалося, і компанія прийняла рішення призупинити виробництво цієї моделі літака. Процес сертифікації в США затягнувся, і американські авіакомпанії, які працювали з 737 Max, не планують знову використовувати літак, принаймні, до березня або квітня наступного року.

Поки що немає відомостей, як довго триватиме зупинка виробництва. У компанії стверджують, що це не повинно привести до скорочень або звільнень співробітників. Boeing виробляє близько 40 літаків на місяць, і ще близько 400 літаків знаходиться у неї на зберіганні. Компанія заявляє, що вона «встановить пріоритет доставлення збережених літаків і тимчасово призупинить виробництво за програмою 737», щоб зберегти «довгострокову систему виробництва і надійність ланцюжка постачань».

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *