Facebook, Twitter, Google, YouTube, Amazon, Microsoft зустрілися в Парижі для підписання документу проти поширення насильства в інтернеті

У середу, 15 травня, в Парижі відбулася незвичайна зустріч, ініціатором якої став президент Франції Еммануель Макрон. Він запросив до Єлисейського палацу представників найбільших в світі інтернет-компаній і глав держав і урядів 17 країн з тим, щоб обговорити проблему пропаганди екстремізму і насильства в інтернеті. Приводом для занепокоєння став розстріл віруючих в мечетях в Новій Зеландії, який влаштував 15 березня 28-річний громадянин Австралії Брентон Таррант. Екстреміст-одинак вбив 51 людини.

Те, що відбувається він знімав на відеокамеру і транслював цей запис в режимі онлайн в соціальній мережі Facebook. Незважаючи на всі зусилля з видалення відео масового вбивства, його переглянули мільйони людей в різних країнах. Протягом перших 24 годин запис викладалася в YouTube кожну секунду, заявила прем’єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн в інтерв’ю французькій газеті Le Monde.

Читайте также:   Цукерберг, готуйся: співзасновник Wikipedia запустив соцмережу

Ардерн підтримала ініціативу Макрона і була присутня на зустрічі в Єлисейському палаці. За її підсумками було підписано документ, який отримав назву «Заклик Крайстчерча». Крайстчерч – місто, де Таррант влаштував бійню.

Під документом поставили свої підписи лідери 17 держав, включаючи Францію, Німеччину, Великобританію, Японію, Нову Зеландію, Канаду, Індію, а також глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. Були присутні канцлер ФРН Ангела Меркель, прем’єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей, глава уряду Канади Джастін Трюдо та інші лідери.

З інтернет-гігантів «Заклик Крайстчерча» підтримали Facebook, Twitter, Google, YouTube, Amazon, Microsoft, Qwant і Daily Motion. Ці компанії зобов’язалися співпрацювати з метою підвищення безпеки інтернету. Вони мають намір «вжити прозорі і цілеспрямовані заходи з тим, щоб «запобігти завантаження терористичного, насильницького і екстремістського контенту в інтернеті».

Читайте также:   ІТ бум: його перспективи та наслідки для України

«Події в Крайстчерчі в черговий раз продемонстрували загальну необхідність вжиття заходів та розширення співпраці широкого кола тих, хто має вплив на дану проблему, включаючи уряд, громадянське суспільство і постачальників онлайн-послуг», – йдеться в документі.

Попередні заходи включають в себе розробку інструментів з метою запобігання завантаження терористичного контенту, підвищення транспарентності при виявленні і видаленні такого контенту і поглиблення співпраці у вирішенні даної проблеми з правоохоронними органами.

Незадовго до зустрічі в Єлисейському палаці, Facebook оголосила про посилення правил ведення прямих трансляцій. Користувачі, які розповсюджують екстремістський контент, будуть відключатися від функції Livestream. Саме її використовував Брентон Таррант.

Читайте також: БОЙОВИКИ «ІСЛАМСЬКОЇ ДЕРЖАВИ» ВЗЯЛИ НА СЕБЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ВИБУХИ У ШРІ-ЛАНЦІ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *