Srtarlink все ближче: SpaceX подала заявку на установку наземних станцій

Як відомо, амбітний проект супутникового інтернету Starlink компанії SpaceX крім запуску супутників в космос також передбачає установку наземних терміналів.

І ось зараз стало відомо, що SpaceX подала заявку у Федеральну комісію із зв’язку США (FCC), щоб отримати дозвіл на установку наземних базових станцій. Всього, як зазначено в документі, компанія хоче розмістити на території США до 1 млн таких станцій.

Повідомляється, що наземні термінали Starlink будуть розраховані на прийом сигналу в частотному діапазоні 10,7-12,7 ГГц, тоді як передача буде вестися в смузі 14-14,5 ГГц. Нагадаємо, спочатку йшлося про те, що SpaceX планує забезпечити можливість підключення кожного наземного терміналу до мережі на швидкості до одного гігабіта в секунду. Тобто, один такий термінал може забезпечити широкосмуговим інтернетом (більше 10-15 мегабіт в секунду) невелике поселення.

Читайте также:   Автомобіль Tesla Ілона Маска здійснив оборот навколо Сонця

Раніше повідомлялося, що перша масова партія супутників Starlink буде запущена в цьому році, а до середини 2020-х років супутникове угруповання повинно бути повністю сформовано. На жаль, поки неясно, як, коли і в яких кількостях будуть запускатися супутники. Але ця заявка на розгортання мережі наземних терміналів явно вказує, що SpaceX не має наміру відкладети проект в довгий ящик і готується приступити до його реалізації.

Ілон Маск вперше оголосив про запуск проекту зі створення мережі супутників для глобального доступу в інтернет на початку 2015 року.

За задумом, всі апарати (проект передбачає запуск 11 943 супутників) будуть збудовані в однорангові з’єднання (кожен супутник в мережі буде самостійною одиницею, одночасно виконуючи функції і клієнта, тобто учасника мережі, і сервера, керуючого її сегментами).

Читайте также:   Найдовша подорож електромобілем довжиною в 95 тис. км. нарешті завершена

Апарати будуть працювати як адаптивна мережа, переводячи вільні канали на ті ділянки планети, де в даний момент знаходиться найбільше активних користувачів.

На початку минулого року SpaceX вивела на орбіту два перших супутника проекту Starlink.

SpaceX раніше оцінювала витрати на реалізацію проекту Starlink в $ 10 млрд, чекаючи, що вже в перший же рік роботи система зможе принести дохід близько $ 30 млрд.

Читайте також: ПРОЕКТ З КОЛОНІЗАЦІЇ МАРСУ, СКОРІШ ЗА ВСЕ, ТАК І НЕ РЕАЛІЗУЮТЬ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.