Штучний інтелект безпомилково визначає хронічну серцеву недостатність по одному серцебитті

Близько 10% людей старше 65 років страждають від хронічної серцевої недостатності, в результаті якої серце втрачає здатність ефективно прокачувати кров по організму. Найчастіше для виявлення даного захворювання використовується електрокардіограма, а щоб поставити діагноз, вимірювання слід проводити протягом кількох хвилин, часом кілька днів поспіль.

Дослідники з Університету Суррея, запропонували новий підхід – набагато простіший і швидший. І до того ж надійніший.

Вони розробили згорточну нейромережу, яка аналізує результати ЕКГ і виявляє хворобу всього за кілька секунд. Для навчання алгоритму використовувалися великі загальнодоступні бази даних з результатами ЕКГ здорових людей і пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю.

За словами творців, нейромережа може із стовідсотковою точністю діагностувати хворобу, ґрунтуючись на даних про одне серцебиття.

Читайте также:   Президент Індонезії доручив замінити ряд чиновників алгоритмами

Втім, у технології є ряд обмежень. Справа в тому, що для її тренування і перевірки використовувалися тільки важкі випадки захворювання. Це означає, що більш легкі форми хвороби можуть пройти «нижче радара». Тому, перш ніж нейромережа почне масово використовуватися лікарями, слід провести ретельні клінічні випробування.

На думку розробників, найбільш ефективним методом використання алгоритму може стати інтеграція в переносну електроніку – наприклад, смартгодинники. Передбачається, що гаджети дозволять медикам стежити за станом пацієнтів в реальному часі і без необхідності регулярно направляти їх в лікарню на обстеження.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *