Розумний стетоскоп здатен виявляти запалення легенів навіть без лікаря

Пневмонія – хвороба, яка щорічно вбиває мільйони людей у всьому світі. За статистикою, майже 16 % всіх випадків дитячої смертності у віці до 5 років доводиться на запалення легенів. Особливо високий цей показник в країнах, де спостерігається нестача висококваліфікованих фахівців і рентгенівських апаратів, що дозволяють діагностувати хворобу.

Виправити ситуацію взялися інженери з Університету Джона Хопкінса. Об’єднавшись в стартап Sonavi Labs, вони розробили розумний стетоскоп, який здатний не тільки полегшити життя лікарів, але й самостійно виявити хворобу за відсутністю медика.

«Цифровий стетоскоп менш чутливий до точного розташування на тілі, оснащений системою активного шумозаглушення (може працювати практично в будь-якому середовищі) і вміє розпізнавати звуки, які вказують на хворобу в легенях», – розповіли розробники пристрою.

Читайте также:   Вплив пандемії на атмосферу Землі: якість повітря в світі покращилася

Як повідомляється, інноваційний пристрій від традиційних аналогів відрізняють наступні дві функції. По-перше, це активне шумозаглушення. У новий стетоскоп вбудовані алгоритми, які виявляють серцебиття і інші сторонні звуки і «заглушають» їх, щоб лікар міг краще чути дихання пацієнта.

По-друге, це постановка діагнозу в умовах відсутності лікаря. Прилад здатний самостійно проаналізувати звуки в легенях і визначити наявність пневмонії з точністю 87 % (для навчання вбудованої нейромережі використовувалася база даних записів стетоскопа 1500 пацієнтів).

Читайте також: ЙМОВІРНІСТЬ РЕЦИДИВУ СЕЧОКАМ’ЯНОЇ ХВОРОБИ ТЕПЕР МОЖНА ВИЗНАЧИТИ НА СВОЄМУ СМАРТФОНІ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *