Одеський стартап Kwambio представив проект з виготовлення людських кісток і органів на біопринтері

Одеський стартап Kwambio, що спеціалізується на 3D-друку керамічних і металевих виробів, розповів про новий вельми перспективний проект в області 3D-біопрінтінга. Він носить назву ADAM. Це спільний проект Kwambio і фонду WeFund Ventures, націлений на розробку платформи виготовлення кісток і органів для можливого використання у відновлювальній хірургії.

Очевидно, що назва проекту є відсиланням на Адама, першої людини з книги Буття.

В рамках ADAM розробляється комплекс технологій. Крім технології 3D-друку біологічних кісткових структур, створюється система, яка дозволить створювати віртуальний атлас людського тіла з 3D-сканів, знімків КТ і МРТ.

Генеральний директор Kwambio Володимир Усов розповів, що платформа буде давати швидкий доступ до даних тіла людини і дозволить роздрукувати необхідну кістку або орган для пацієнта прямо в лікарні.

Читайте также:   Міністр енергетики виступає проти монтажу українцями приватних сонячних електростанцій на землі

В рамках проекту Kwambio з партнерами створили два нових біоматеріали – керамічне біоскло і модифікований біополімер. Вони будуть використовуватися для друку різних видів кісток, а згодом м’яких тканин, судин і складних органів. Раніше матеріали були успішно протестовані в Швеції, а зараз вони проходять доклінічні дослідження в Україні.

Паралельно Kwambio працює над новими Біопринтерами для лабораторій і університетів. Стартап планує представити прототип до кінця 2019 року, а комерційний запуск всього проекту намічений на серпень 2020 року.

Проект ADAM привернув посівне фінансування від Kwambio і WeFund. Новий раунд планується провести в кінці року за підсумками доклінічних досліджень. Партнерами проекту також є виробник медичного обладнання Applied Medical і акселератор Techstars.

Читайте также:   Як перемогти звичку заїдати проблеми

Читайте також: В ІЗРАЇЛІ ВИНАЙШЛИ ПОЛІМЕРНУ ШКІРУ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.