Мінціфри хоче контролювати якість мобільного зв’язку за допомогою ряду показників, включаючи мінімальну швидкість інтернет-доступу

Міністерство цифрової трансформації України виступило з ініціативою затвердження параметрів якісного мобільного зв’язку. Передбачається, що такі параметри якості повинні бути чітко визначені, а держава повинна контролювати дотримання таких параметрів операторами. Таку вимогу закріплено в Плані заходів щодо підвищення якості послуг рухомого (мобільного) зв’язку на 2020-2022 роки, який сьогодні прийняв Уряд України.

У Мінціфри відзначають, що користувачі іноді стикаються з тими чи іншими проблемами зі зв’язком, наприклад:

– Сигнал зникає навіть у великих містах
– Телефон показує наявність 4G, а за фактом швидкість інтернету дуже повільна
– Покриття є тільки на незначній території населеного пункту. При цьому оператор вважає такий населений пункт покритим і звітує про це.

Читайте также:   Apple підтвердила покупку каліфорнійської VR-компанії NextVR

У Мінціфри вважають, що ухвалення сьогоднішнього документа дає старт розв’язання цих проблем. В цей час якість надання послуг операторами мобільного зв’язку нічим не регламентується. До того ж відсутній єдиний підхід до встановлення вимог надання якісного мобільного зв’язку.

Тепер же будуть впроваджені граничні показники якості зв’язку, зокрема, мінімальна швидкість інтернету, якість голосового дзвінка, площа покриття населеного пункту. Таким чином, оператори не зможуть опускати якість зв’язку нижче цих граничних показників.

Відзначається, що при впровадженні граничних показників за основу буде взято європейський підхід до формування вимог якості мобільного зв’язку. Розробкою займуться Мінціфри, Адміністрація Держспецзв’язку та НКРЗІ. Прийняти граничні показники якості зв’язку та оновити відповідні нормативні документи планується до кінця першого кварталу 2021 року.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *