Microsoft розробила систему для діагностики небезпечного раку у жінок

Microsoft і SRL Diagnostics розробили інструмент на базі штучного інтелекту (ШІ), який допомагає виявляти рак шийки матки. Відзначимо, сама система не ставить діагноз, остаточне рішення, як і раніше, приймають кваліфіковані лікарі. Однак ця система здатна швидко проаналізувати дані безлічі пацієнтів і виділити серед них групу ризику, яку вже мають більш детально діагностувати профільні лікарі.

Команда фахівців навчила ШІ визначати ознаки раку, забезпечуючи його «тисячами» анотованих зображень мазка з шийки матки, щоб допомогти виявити аномалії (включаючи приклади передракового стану), які вимагають більш пильної уваги фахівців. Потім лікарям потрібно буде більш уважно вивчити ті матеріали, які викликають реальну заклопотаність.

Розроблена система вже готова для попереднього внутрішнього тестування в SRL Diagnostics. Поки що вона не використовується в повсякденній практиці. Проте, це вже певний результат у порівнянні з іншими системами діагностики раку на базі ШІ, які зазвичай існують лише у вигляді експериментів.

Читайте также:   24 IT-компании Украины подозревают в "отмывании" 350 млн долларов

Відзначимо, рак шийки матки є досить поширеним захворюванням. В одній тільки Індії щорічно від даного захворювання помирає близько 67 тис. жінок. У всьому світі смертність від цього різновиду раку перевищує чверть мільйона жінок в рік. За даними ВООЗ, рак шийки матки посідає сьоме місце в числі найбільш поширених видів онкологічних захворювань серед жінок Європейського регіону. Він посідає сьоме місце як за поширеністю (11,2 на 100 тис. населення), так і по смертності (3,8 на 100 тис. населення). В Україні ці показники ще гірше – четверте місце за поширеністю (17,1 на 100 тис. населення) і третє – за смертністю (6,6 на 100 тис. населення).

Читайте также:   Фізики відкрили новий стан світла - «самозакручування»

Незважаючи на свою широку поширеність, існує не так вже й багато лікарів, які здатні обробляти мазки Папаніколау і допомагати жінкам своєчасно виявляти недугу. Ситуація сумніша в країнах, що розвиваються, де населення часто позбавлене нормального медичного обслуговування, а масова діагностика утруднена. Одна тільки компанія SRL Diagnostics отримує для діагностики понад 100 тис. зразків в рік. При цьому 98% з них не містять ознак патології, але для їх вивчення потрібно задіяти кваліфікований медичний персонал. Тепер же ШІ дозволить лікарям зосередитися тільки на 2% проблемних зразків і допомогти жінкам своєчасно почати лікування.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.